spravy.sk spravy.sk

Budúcosezónne zloženie druhej ligy s viacerými otáznikmi
zdroj: Rudolf Maškurica

Budúcosezónne zloženie druhej ligy s viacerými otáznikmi

Druhá liga pozná svojho víťaza i štyroch vypadávajúcich. Tento týždeň sa definitívne zodpovie i otázka, či okrem prvého Pohronia postúpi skrz baráž do Fortuna ligy i druhý Poprad, a teda aj to, či spolu s Podbrezovou vypadne z najvyššej súťaže i Trenčín.

Aj v budúcom ročníku 2019/2020 má v II. lige štartovať 16 tímov. Miesto postupujúceho FK Pohronie zaujme vypadávajúci prvoligista FK Železiarne Podbrezová. Štvoricu vypadávajúcich z druhej ligy - Slavoj Trebišov, Inter Bratislava, Tatran Prešov a Lipany - by zasa mali nahradiť víťazi štyroch regionálnych tretích líg. Dnes však nie je stopercentne jasné, či sa tak stane.

Všetky kluby, ktorých sa týka účasť v II. lige, majú do 15. júna možnosť podať prihlášku do súťaže. Pozitívnou správou je, že všetky tímy, ktoré v druhej lige ukončili sezónu, dostali licenciu pre ďalší ročník. S udelením licencie nebude mať problém ani Podbrezová, prípadne AS Trenčín. V prípade postupujúcich z tretích líg prebehne skrátené licenčné konanie, v rámci ktorého musia kluby dokladovať, že spĺňajú jednotlivé požiadavky na štart v druhej lige.

V kuloároch sa čoraz hlasnejšie špekuluje o tom, či víťazi jednotlivých tretích líg majú záujem postúpiť. Podľa našich informácií s určitosťou hodlajú hrať II. ligu FC Košice (na štadióne v Čermeli), ŠK Slovan Bratislava B (na Pasienkoch). Záujem prejavil i líder III. ligy Západ TJ Kovo Beluša, ktorý sa však aktuálne sústredí na úspešne dohratie sezóny. Momentálne má Beluša na čele tabuľky päťbodový náskok pred Púchovom. Definitívne stanovisko zatiaľ nevydal ani víťaz III. ligy stred MFK Ružomberok B. V prípade, že by niektorý z víťazov svojej III. ligy odmietol využiť možnosť postúpiť, toto právo sa automaticky prenesie na druhý tím konečného poradia v danej tretej lige. Nižšie postavené tímy už podľa Súťažného poriadku postúpiť nemôžu.

Nielen nejasné ambície niektorých treťoligistov, no i neistá budúcnosť viacerých súčasných druholigistov spôsobuje vedeniu súťaže vrásky na čele. Finančné problémy hlásia v Partizáne Bardejov, v ŠTK Šamorín sa zasa končí spolupráca s brazílskym Fluminense. Ak by sa stalo, že niektorý z tímov by sa neprihlásil do II. ligy, právo účasti v budúcej sezóne by sa automaticky presunulo na trinásty tím konečného poradia, teda Slavoj Trebišov, resp. v prípade viacerých neprihlásených klubov na štrnásty Inter Bratislava a pätnásty Tatran Prešov. Isté je len to, že posledný šestnásty celok tabuľky, teda ŠK Odeva Lipany, s určitosťou musí vypadnúť z II. ligy. 

Nová sezóna II. ligy odštartuje cez víkend 20. - 21. júla 2019. Na to, aké bude jej definitívne zloženie, si pravdepodobne budeme musieť počkať až do soboty 15. júna.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia