spravy.sk spravy.sk

Novozélanďan Edge s prvým gólom v kariére
zdroj: fclokomotiva.sk

Novozélanďan Edge s prvým gólom v kariére

Košická Lokomotíva má za sebou nesmierne turbulentnú sezónu. V decembri sa klub odhlásil z II. ligy, napokon v nej ale vďaka príchodu nového investora zotrval a jedno kolo pred koncom ročníka si vybojoval záchranu. Duel záverečného 30. kola sa tak niesol už v pohodovej atmosfére.

Modro-bieli v poslednom zápase sezóny zdolali Partizán Bardejov 2:1, v tabuľke poskočili na 11. priečku. A hoci predsezónne ciele boli omnoho vyššie, dnes sa toto umiestnenie považuje za splnenie cieľa. Veď pred štartom jarnej časti Lokomotíva okupovala predposlednú priečku, v úvode jari dokonca padla na samé dno druholigového pelotónu.

„Dôležité je, že sme na záver potešili fanúšikov, keďže počas sezóny sme im priniesli veľa stresov. Dlhodobo sme pracovali, snažili sme sa to všetko dať dokopy a nakoniec sa nám to vrátilo v podobe záchrany,“ neskrýval spokojnosť asistent trénera Ľuboš Benkovský.

Lokomotíva Košice radosť
Lokomotíva Košice radosť (foto: fclokomotiva.sk)

Košičania po sobotňajšom ukončení sezóny rozdávali úsmevy na všetky strany. Šťastím sršal i defenzívny univerzál Jesse Edge. Rodák z Nového Zélandu patrí medzi hlavných zabávačov mužstva, tentoraz mal ale dvojnásobný dôvod na oslavy. Dvadsaťštyriročný futbalista totiž strelil v zápase proti Bardejovu svoj prvý gól v profesionálnej kariére. V 82. minúte sa presadil z pokutového kopu.

„Mal som dnes dobre pripravené kopačky,“ rozhovoril sa s úsmevom na tvári Edge, ktorý si ako prvý uchmatol loptu po tom, ako bol v šestnástke Bardejova faulovaný jeho spoluhráč Kayque Dos Santos Silva.

Jesse Edge
Jesse Edge (foto: fclokomotiva.sk)

Dobre stavaný defenzívny stredopoliar či stopér odohral na jeseň šesť zápasov za fortunaligovú Podbrezovú, v drese Loky patril medzi najvyťaženejších hráčov. „Mám za sebou dobrý polrok, spoznal som tu veľa dobrých ľudí, v Košiciach sa mi páčilo. Som rád, že som mohol pracovať s týmito hráčmi a trénermi. Užil som si čas strávený v Lokomotíve,“ prezradil Edge, ktorý ešte nevie, či v klube zotrvá: „Je to otázka budúcnosti, pred nami sú rozhovory s predstaviteľmi klubu. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Všetko je možné. Viem len to, že chcem ďalej hrať na čo najvyššej úrovni.“

Niekdajší mládežnícky reprezentant Nového Zélandu má napriek svojmu veku za sebou už celkom bohatú kariéru. Pôsobil v Taliansku, Česku či v Holandsku. Kvalita slovenského futbalu ho prekvapila. „Slovenská liga má svoju úroveň, dokonca aj druhá liga je kvalitná. Rok strávený na Slovensku hodnotím pozitívne, cítil som sa tu dobre. Ak bude možnosť, rád tu budem pokračovať,“ uzavrel Jesse Marshall Thompson Edge.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia