spravy.sk spravy.sk

Rekordná návšteva Poprad do Fortuna ligy neposunula, Šesták: Sezóna sa ešte neskončila
zdroj: FK Poprad

Rekordná návšteva Poprad do Fortuna ligy neposunula, Šesták: Sezóna sa ešte neskončila

Pred záverečným kolom II. ligy mali FK Pohronie a FK Poprad na konte zhodne po 58 bodov. Bližšie k postupu do Fortuna ligy boli Stredoslováci, ktorí mali lepšie skóre. Tento štatistický ukazovateľ napokon ale o postupujúcom rozhodovať nemusel. Zatiaľ, čo Pohronie v poslednom stretnutí sezóny vyhralo v Šamoríne rozdielom triedy, Podtatranci doma nečakane podľahli Petržalke.

Zverenci trénera Mareka Petruša vedeli, že im nestačí Petržalku iba zdolať, nováčikovi potrebovali nasúkať čo najviac gólov, aby v prípade rovnosti bodov s Pohroním poskočili vďaka lepšiemu skóre na prvú priečku. Nestalo sa. Poprad bol pred najvyššou diváckou návštevou sezóny (2478 divákov) v ofenzíve bezzubý, naopak, po presnom zásahu hosťujúceho Denisa Horníka z 23. minúty prehral 0:1. Po tridsiatich kolách tak v tabuľke finišuje na druhej pozícii, čo znamená, že o postup do Fortuna ligy sa pobije v dvojzápasovej baráži s AS Trenčín.

„Nedarilo sa nám, lopta sa od nás akosi odrážala. Na začiatku zápasu sme mali dve či tri dobré šance, tie sme však nepremenili a súper z ojedinelej príležitosti skóroval. Dnes nám nič nešlo podľa plánov, nakoniec to tak aj dopadlo,“ poťažkal si najskúsenejší hráč na trávniku Stanislav Šesták. Hviezdna opora Popradu strávila na trávniku presne hodinu. „Pred nami je anglický týždeň, odohráme tri zápasy v rýchlom slede. Už bolo jasné, že Pohronie v Šamoríne zvíťazí, tréner sa preto rozhodol mňa a Vlada Kukoľa stiahnuť, aby sme si pred barážou trochu oddýchli,“ priblížil rodák z Demjaty.

Stanislav Šesták
Stanislava Šestáka a spol. čaká boj o postup do Fortuna ligy s AS Trenčín (foto: FK Poprad)

Niekdajší úspešný slovenský reprezentant napriek nevydarenému záveru hodnotí sezónu kladne: „Pre nás to bola naozaj úspešná sezóna, hoci nikdy nie je príjemné zakončiť ju prehrou. V jednom momente sme na Pohronie strácali až dvanásť bodov, klobúk dolu, ako sme sa dokázali dotiahnuť na prvú priečku. Každopádne, ešte sme neskončili, veď pred nami sú ďalšie dva zápasy. Sme radi, že sme sa dostali do baráže. Budeme sa snažiť, aby sme potrápili favorita. Uvidíme, ako to dopadne.“

Hoci Stanislav Šesták už skôr avizoval, že po aktuálnom ročníku ukončí profesionálnu kariéru, svoje rozhodnutie možno za istých okolností zmení. Aspoň mierne. „Rozhodne si ešte zahrám dva barážové zápasy a čo bude ďalej, to uvidíme podľa výsledku. V druhej lige už hrať určite nebudem. Ak by sa nám podarilo postúpiť do najvyššej súťaže, možno by som ešte nejaký symbolický štart pridal. Kariéra sa už ale pre mňa pomaličky končí,“ potvrdil 36-ročný útočník.

Omnoho viac dôvodov na radosť mali v sobotu podvečer futbalisti Petržalky. Ako nováčik nazbierali čierno-bieli úctyhodných 45 bodov a sezóny ukončili na ôsmej priečke. „Vedeli sme, že Poprad bojuje o postup, a že to nebude nič jednoduché. O to viac sme si zápas užili. Teší nás víťazstvo i čisté konto,“ neskrýval brankár hostí Frederik Valach. Len dvadsaťročný gólman je s premiérovým ročníkom v celoštátnej súťaži spokojný: „Teší nás podpora našich fanúšikov, nielen doma, ale i na vonkajších zápasoch. Veľmi nám pomáhajú, ďakujeme im za to. Z môjho pohľadu sme ako nováčik obstáli dobre, mali sme solídne výsledky a ani herne to nebolo zlé. Osobne som spokojný.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia