spravy.sk spravy.sk

Pohronie bojovalo aj za študentov, postupom do Fortuna ligy sa stal zázrak
zdroj: facebook

Pohronie bojovalo aj za študentov, postupom do Fortuna ligy sa stal zázrak

Skoro celú sezónu sa FK Pohronie držal na najvyšších priečkach druholigovej tabuľky, vinou pár zakopnutí ale definitívu hráči spečatili až v poslednom kole. O prvé dve miesta zviedli na diaľku boj s Popradom, proti ktorému mali len výhodu skóre a viac presných zásahov. No keďže Poprad doma zaváhal (0:1) a Pohronie si to v Šamoríne ustrážilo (3:0), nástupca Podbrezovej vo Fortuna lige je definitívne známy.

Druholigový víťaz sa mohol oprieť o svojho kapitána Lukáša Pellegríniho, ktorý umne režíroval hru, dirigoval spoluhráčov a niekoľkokrát ohúril presnými pasmi. Po zápase nemohol zadržať slzy od radosti. „Postup beriem ako malý zázrak. Pred sezónou sme si stanovili cieľ do 9. miesta a pozerali sa práve na opačnú stranu tabuľky. Teraz sme na prvom mieste a postúpili sme do Fortuna ligy. Stále si myslím, že snívam. Budem potrebovať aspoň týždeň, aby som sa spamätal,“ povedal pre ProFutbal.sk pár sekúnd po záverečnom kole druhej najvyššej súťaže.

Tridsaťjedenročný ofenzívny záložník už nazbieral niekoľko štartov vo Fortuna lige v drese Spartaka Myjava, návratu na prvoligové trávniky už ani nedúfal. „Neveril som tomu, ani som si nepomyslel, že sa to ešte môže stať. Aj keď je pravda, že sme mali nastavený náročnejší tréningový proces, makali sme viac ako iné mužstvá, letnú prípravu začali oveľa skôr. Boh nám požehnal a môžeme potvrdiť, že zázraky sa dejú,“ poznamenal Pellegríni, ktorý načrtol, prečo bolo Pohronie v boji o ligu úspešnejšie ako Poprad: „My nemáme mužstvo poskladané z hviezd, ale z poctivých a mladých chlapcov, ktorí sa posúvali stále dopredu. Poprad mal skôr hráčov ligovej úrovne ako Šesták, Kukoľ či Zošák.“

Mužstvo zaplo v Šamoríne na najvyšší stupeň aj kvôli mladíkom ako Patrik Košuda, Peter Voško či Matej Repina. Tí majú totiž počas termínu baráže študentské povinnosti. „Zapli sme aj kvôli nim. Nerodilo sa to však tak ľahko, ako možno výsledok hovorí, Šamorín bol nepríjemný súper. Sme veľmi radi, že sme to zvládli a opäť dali viac ako dva góly. Niečo tak veľké ešte tento klub a toto mesto nezažilo, prežívame všetci neuveriteľné pocity,“ poznamenal pre ProFutbal.sk ľavý bek Pohronia a jeden z najlepších hráčov na ihrisku Richard Župa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia