spravy.sk spravy.sk

Nevydarené zápasy na ihriskách súperov stáli Skalicu lepšie umiestnenie
zdroj: fb mfkskalica.sk

Nevydarené zápasy na ihriskách súperov stáli Skalicu lepšie umiestnenie

Futbalisti MFK Skalica zažili výbornú prvú polovicu sezóny. Väčšinu času sa držali na prvej alebo druhej pozícii druholigovej tabuľky, pričom fanúšikov potešili v Slovnaft Cup-e postupom medzi osmičku najlepších, keď si doma poradili s Ružomberkom a Trenčínom.

Samotný záver jesene však nevyšiel podľa ich predstáv. Po senzačnom pohárovom víťazstve nad Trenčínom sa im v posledných troch jesenných ligových zápasoch nepodarilo naplno zabodovať a aj preto zimovali na tretej pozícii. „Do spomínaného pohárového zápasu s Trenčínom možno vysloviť spokojnosť s predvádzanou hrou, ale aj s výsledkami. Od tohto zápasu sme začali trošku tápať. Ani v jarnej časti sme sa nedokázali chytiť, či už výsledkovo, ale ani herne. Pramenilo z toho konečné tretie miesto,“ vyjadril sa Pavol Majerník, ktorý počas sezóny zastával pozíciu asistenta trénera.

V zime prišlo na Záhorí k obmene kádra, keď sa rozlúčili so šesticou hráčov, na čele s Patrikom Abrahámom, Jozefom Dolným či Ladislavom Szöcsom. Do kádra naopak pribudlo kvarteto futbalistov, zaujímavý bol príchod Mareka Frimmela či hosťovanie defenzívneho stredopoliara Filipa Blažeka z Bröndby Kodaň. Počas jari sa však musel druhý menovaný preorientovať na podhrotového hráča a neskôr nastupoval dokonca na hrote. „V príprave sa nám zranili dvaja dôležití hráči - Lukáš Švrček s Danielom Šebestom. Tým sa narušila celá koncepcia základnej zostavy. Nechceme sa však na to vyhovárať, keďže sme mali v mužstve iných hráčov, ktorých sme si doň vybrali,“ poznamenal Majerník.

Pavol Majerník
Pavol Majerník (foto: TASR)

Hoci sa Skaličanom na domácom trávniku dlhodobo náramne darí, z posledných 55 domácich súťažných zápasov nebodovali len v štyroch prípadoch, na ihriskách súperov im to ide oveľa horšie. V tomto ročníku zvíťazili vonku len štyrikrát, pričom od 30. septembra ťahali nepriaznivú sériu ôsmich zápasov bez plného bodového zisku. Zopakovalo sa teda niečo podobné ako vo vlaňajšom ročníku, vtedy vonku nevyhrali dokonca jedenásťkrát za sebou! „Z vonkajších zápasov sme počítali s viacerými bodmi. Okrem toho sme trošku sklamaní, že chodilo na domáce zápasy postupom času menej a menej divákov. Na posledný zápas s Dubnicou ich prišlo len dvesto,“ poťažkal si rodák z Vrbového. 

Počas sezóny síce viackrát figuroval na súpiske aj v pozícii hráča, ale do súťažného zápasu v tomto ročníku nenastúpil. Znamená to, že ani ďalšej sezóne ho už na ihrisku neuvidíme? „Toto je otázka na telo (úsmev). Myslím si, že neuvidíte. Teší ma, že túto úlohu už na seba prevzali mladší chalani, ktorí sa chopili príležitosti. Ja už sa chcem venovať výlučne trénerskej práci,“ skonštatoval Majerník, ktorý má za sebou bohatú hráčsku kariéru. Okrem Skalice pôsobil v Košiciach, Ličartovciach, Senci, Zlatých Moravciach a odskočil si pre legionársky chlebík do Grécka. Obliekol si na seba aj reprezentačný dres.

„Keď som bol na ihrisku ako hráč, mal som na starosti len svoj výkon, prípadne organizáciu defenzívy. Samozrejme, že trénerská robota je úplne rozdielna, človek sa dostáva do styku s inými vecami. Ja som rád, že mi v Skalici dali túto šancu. Chcel by som sa naďalej zlepšovať a zbierať skúsenosti,“
vyjadril sa (už) bývalý vynikajúci stopér na tému porovnania hráčskych a trénerských povinností. 

Zhrnuté a podčiarknuté. Skaličania obsadili v druholigovom pelotóne tretiu pozíciu, keď si na svoje konto pripísali 53 bodov. Ich najlepším ligovým strelcom sa stal Roman Haša, ktorý vsietil dovedna šestnásť presných zásahov. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia