spravy.sk spravy.sk

Šporar s 29 gólmi: Semeník môže byť šťastný, Slovensko má dvoch rekordérov
zdroj: TASR

Šporar s 29 gólmi: Semeník môže byť šťastný, Slovensko má dvoch rekordérov

Slovenský kanonier Róbert Semeník dlhé roky drží rekord s najväčším počtom strelených gólov počas jednej sezóny. V sezóne 1995/96 ich nastrieľal dvadsaťdeväť. Keď ho stretne bývalý tréner reprezentácie Ján Kozák, podotkne, že dvadsaťdeväť nie je tridsať. Rovnaké podpichovačky teraz čakajú slovanistu Andraža Šporara.

Téma streleckého rekordu ho prenasledovala celú jarnú časť. V poslednom kole sezóny mal niekoľko príležitostí, napokon však rekord iba dorovnal z pokutového kopu. „Otázky na rekord sa ťahali asi desať zápasov. V tom poslednom som ho vyrovnal a je to skvelé. Podarilo sa vsietiť naozaj veľa gólov a som z toho šťastný. Nie sklamaný, že som ich nedal tridsať. Dvadsaťtri rokov sa k tomuto rekordu nikto ani len nepriblížil. Nemám byť prečo smutný. Nie je také ľahké skórovať ako si ľudia myslia,“ poznamenal po zápase Andraž Šporar.

Treba podotknúť, že sa ani v tomto zápase neukázal ako sebec, veľakrát umne hľadal spoluhráčov v šestnástke a núkal im gólové asistencie, o lopty sa nebál chodiť bojovať do obrany. „Ja som v prvom rade hral zápas. Uvedomoval som si, že som blízko rekordu a môžem ešte raz skórovať, ale ani dnes a ani predtým to nebol môj cieľ. Chcel som hrať hlavne tímovo,“ pokračoval slovinský útočník, ktorý pozve po sezóne spoluhráčov na večeru.

Napokon sa aj jemu podarilo nastrieľať 29 gólov za jeden ročník. „Ja a aj Robo Semeník sme určite spokojní. Doteraz sme síce neboli v kontakte, ale ak chce, môže mi zavolať a zablahoželať mi. Nuž, Slovensko bude mať dvoch rekordérov,“ vrátil sa k zápasu Šporar, ktorý sa v závere sezóny na jednom ihrisku stretol s legendou Slovana Róbertom Vittekom. „Dobre sa mi s ním hralo. Mal jednu šancu, škoda, že ju nepremenil. Má však za sebou veľkú kariéru a môže byť hrdý na to, čo dosiahol. Je to veľký hráč a bolo mi cťou si s ním zahrať,“ pokračoval Slovinec. 

Slovan gól radosť (Aleksandar Čavrič, Andraž Šporar)
Šporar chválil mužstvo aj za prihrávky. (foto: TASR)

Slovan na záver sezóny nepredviedol oku lahodiaci výkon, stačilo mu to však na víťazstvo. „V závere som už aj ja pociťoval únavu. Päť dní mi nebolo dobre, trápil ma žalúdok i hlava, veľa som netrénoval. Som teda rád, ako to dopadlo,“ poznamenal kanonier, ktorého z tribúny sledovali otec i brat, zajtra ich čaká rodinný piknik. Krátku dovolenku ale bude musieť odložiť. „Mám ešte reprezentačné povinnosti, hráme so Slovinskom dva zápasy. Potom mám sedem dní voľno a potom sa mám hlásiť späť v klube,“ popísal svoj najbližší program.

Dvadsaťpäťročný zakončovateľ sa viac ako z individuálneho ocenenia teší z toho tímového. „Ak sa na to pozriete, Slovan dlhé roky nebol majster. My sme to teraz zvládli spečatiť šesť alebo sedem kôl pred koncom sezóny. Z pohľadu všetkých hráčov je za nami perfektná sezóna. Bratislava potrebuje úspechy, musí každý rok získavať titul. Slovan je top klub na Slovensku, donedávna mu chýbal štadión i poháre. Verme, že belasí sú na správnej ceste,“ poznamenal na záver Šporar.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia