spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka rozhodla: ViOn i Pohronie o ligu bez kľúčových obrancov
zdroj: Róbert Fritz

Disciplinárka rozhodla: ViOn i Pohronie o ligu bez kľúčových obrancov

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) udelila tresty pre slovenské kluby či ich trénerov a hráčov za posledné obdobie.

Komisia tradične potvrdila hráčom rozsah testov za kartové upozornenia. Po dvoch žltých v predchádzajúcom kole bude chýbať v kľúčovom zápase o udržanie Zlatým Moravciam stopér Noe Achille Kwin, naopak v druholigovom boji bude pre dvanástu žltú kartu počas sezóny chýbať Patrik Jacko z Pohronia. V poslednom kole sa pre nazbierané karty nepredstavia ani stopér Ján Maslo z Ružomberka, líder Senice Jean Derreti, Skaličan Daniel Pospíšil, interista Jakub Šult a Miroslav Petko z Lokomotívy Košice. Rozsah trestu zároveň spoznal Dávid Kondrlík z Pohronia, ktorý v zápase s béčkom Žiliny v súboji zranil brankára Žiliny Miloša Volešáka. Aj vzhľadom na lekársku správu a odhad dĺžky liečenia bude druholigový futbalista chýbať mužstvu štvrťroka.

Disciplinárka zároveň otvorila spis voči klubom a ich predstaviteľom za previnenia v poslednom kole. Nitra za domáci zápas s Trnavou za rasistické prejavy fanúšikov, Seničania používali v domácom súboji s ViOn-om pyrotechniku, priaznivci DAC sa v Ružomberku previnili použitím pyrotechniky a použitím symbola orlice vyobrazenej na transparente, za tieto prešľapy bude pykať aj domáci klub z Liptova. Individuálne bude komisia riešiť vulgárne výroky Róberta Cicmana z Lokomotívy Košice voči asistentovi rozhodcu v útrobách štadióna a tiež medializované vyjadrenia majiteľa Podbrezovej Vladimíra Sotáka.

Finančné pokuty za predchádzajúce týždne boli zverejnené k zápasu Zlaté Moravce - Trenčín, domáci celok za nedostatočnú usporiadateľskú službu dostane pokutu 200 eur, hostia z Trenčína za vulgárne pokriky fanúšikov, použitie pyrotechniky a vhodenie uvoľneného kovového zábradlia na ihrisko zaplatia komisii pokutu 500 eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia