spravy.sk spravy.sk

Extréner Ajaxu radí de Ligtovi: Barcelona nie! Choď radšej do tohto klubu
zdroj: TASR/AP

Extréner Ajaxu radí de Ligtovi: Barcelona nie! Choď radšej do tohto klubu

Matthijs de Ligt je po skvelej sezóne v hľadáčiku mnohých veľkoklubov. Favoritom na jeho zisk je naďalej Barcelona, ktorá robí pre jeho angažovanie maximum. Vychádzajúcej hviezde holandského futbalu však extréner Ajaxu striktne odkazuje: „Nechoď do Barcelony!“

Päťdesiatpäťročný súčasný kormidelník Bayeru Leverkusen si myslí, že pre defenzívny klenot amsterdamského klubu by bol lepší prestup do Premier League, a to rovno do radov úradujúceho majstra z Manchestru City. Peter Bosz to pre portál Voetbal International náležite vysvetlil: „Vincent Kompany odíde a ja si rozhodne nemyslím, že Nicolas Otamendi je dostatočne dobrou náhradou. On (De Ligt) sa však k Laporteovi perfektne hodí.“

Z prípadného de Ligtovho presunu do Anglicka by podľa holandského lodivoda výrazne profitoval najmä jeho budúci obranný parťák. „Laporte bude hrať po boku s Matthijsom ešte omnoho lepšie, o tom som presvedčený. Ak by som bol na mieste Manchestru City, okamžite by som sa ho snažil priviesť,“ doplnil Bosz, ktorý mal devätnásťročný supertalent v sezóne 2016/2017 ešte pod svojimi krídlami.

Peter Bosz
Extréner Ajaxu Amsterdam Peter Bosz (foto: TASR)

Tréner Leverkusenu zdôraznil, že normálne má vo zvyku radiť mladému hráčovi, aby pri plánovaní svojej kariéry dbal na náležitú trpezlivosť a postupoval krok po kroku. De Ligt je ale podľa jeho slov výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Barcelona je stále najväčším favoritom v boji o jeho služby, holandský lodivod však pri týchto správach zostáva skeptický. „O Barcelone počujem všade, no pravdou je, že sa tam najskôr musíte vysporiadať s Gerardom Piquém. Ak by však skutočne odišiel Samuel Umtiti, potom sa preňho otvára možnosť hrať, ale na mieste ľavého stopéra. To by však nemusel byť žiaden problém, myslím si totiž, že Matthijs môže hrať na oboch stranách centrálnej obrany,“ dodal na záver rozhovoru Bosz.

De Ligt má síce v Ajaxe platnú zmluvu do roku 2021, jeho odchod však už potvrdil kouč Erik ten Hag i športový riaditeľ Edwin van der Saar. Obaja naznačili, že by mohol posilniť práve Barcelonu. Prestupová čiastka by sa mala pohybovať na úrovni 75 miliónov eur. V budúcej sezóne bude v metropole Katalánska navyše pôsobiť aj Frenkie de Jong, hovorí sa dokonca aj o možnom príchode ďalšieho záložníka Donnyho van de Beeka.

Okrem Kataláncov a "Citizens" poľuje na hviezdu Ajaxu množstvo ďalších veľkoklubov. V kuloároch sa šepká o záujme takých gigantov, ako napríklad Liverpool, Manchester United, Juventus či Bayern Mníchov.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia