spravy.sk spravy.sk

Rozhodcovia reagujú: Chyby boli, ale nebol záujem poškodiť Podbrezovú
zdroj: Róbert Fritz

Rozhodcovia reagujú: Chyby boli, ale nebol záujem poškodiť Podbrezovú

Asociácia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu sa rozhodla zareagovať na vyjadrenia majiteľa FK Železiarne Podbrezová Vladimíra Sotáka, ktorý za vypadnutím jeho tímu do nižšej súťaže vidí sprisahanie rozhodcov podporené prístupom Slovenského futbalového zväzu. Zlú krv narobili najmä pokutové kopy, ktorých bolo v nadstavbovej časti odpískaných proti Podbrezovej až šesť, pričom v kľúčovom súboji o záchranu proti Trenčínu až tri.

Za rozhodcov sa rozhodol reagovať predseda Asociácie rozhodcov SFZ Artúr Jakubec, jeho reakciu prinášame bez redakčných úprav:

„Cítime veľké znepokojenie z vyjadrenia na adresu SFZ a rozhodcov, ktoré odzneli v TV Hronka z úst predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová, a. s. Ing. Vladimíra Sotáka.

Chápeme jeho sklamanie a sklamanie všetkých fanúšikov podbrezovského futbalu, ktoré vyplýva z vypadnutia do II. ligy. Môžeme však s čistým svedomím povedať, že zo strany rozhodcov nešlo o žiaden ‚komplot‘, rozhodcovia ani v najmenšom nemali záujem vedome a cielene poškodiť podbrezovských futbalistov. 

Žiaľ, úprimne musíme priznať, že v niektorých stretnutiach došlo k pochybeniam zo strany rozhodcov. Tieto chyby boli komisiou rozhodcov dôsledne analyzované a rozhodcovia, ktorí sa dopustili chýb, boli v rámci interných zásad komisie potrestaní. 

Šport, a teda i futbal, prinášajú nie len radosť, ale i smútok. Žiaľ, k futbalu patria aj chyby. Tých sa ale nedopúšťajú len rozhodcovia, ale aj hráči, brankári, opory tímov, kapitáni, vedúce osobnosti mužstiev a tiež tréneri. Mrzí nás teda, že všetka vina za vypadnutie FK Železiarne Podbrezová sa dáva na plecia SFZ a rozhodcov. 

Chceme ubezpečiť všetkých, že našou snahou je rozhodovať fér, korektne a objektívne. Veríme, že výkony rozhodcov to v budúcnosti len a len potvrdia.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia