spravy.sk spravy.sk

Poór má údajne odísť aj z Bohemiansu, vyhliadol si iný klub
zdroj: TASR

Poór má údajne odísť aj z Bohemiansu, vyhliadol si iný klub

Dlhoročný majiteľ slovenského fortunaligového FC Spartak Trnava Vladimír Poór ohlásil už koncom minulého roka odchod zo slovenského futbalu, predaj majstrovského tímu, ktorý na jeseň bojoval v skupinovej fáze Európskej ligy a pred pár týždňami zdvihol nad hlavu Slovenský pohár, však ešte stále nie je doriešený. Podľa informácií z českých médií sa ale udiala v plánoch futbalového nadšenca ďalšia zmena.

Po avizovanom odchode z Trnavy funguje klub s krízovým manažmentom a v úspornom režime, ako majiteľ však aj naďalej vystupuje Vladimír Poór. Jeho firmy sa presťahovali do Čiech, ako investor vstúpil prostredníctvom ŽOS Trnava do štruktúr futbalového klubu pražského Bohemiansu. Ako sa však zo susednej krajiny ozýva, nové spojenie má výrazné trhliny. „Slovenský podnikateľ je spojený aktuálne s pražskou Bohemkou, ale toto partnerstvo nie je až tak idylické a pevné, preto nie je vylúčená zmena,“ píše sa v Opavskom denníku.

Práve v Opave by nakoniec mohol Poór zakotviť a pokračovať so svojimi futbalovými predstavami. Klub SFC Opava sa totiž cez víkend definitívne zachránil medzi futbalovou elitou, o čo sa postaral Holanďan a donedávna hráč Podbrezovej Endy Opoku Bernadina. O tom, či sa prihlási na nadchádzajúci ročník rozhodne zastupiteľstvo mesta 10. júna. Klub totiž čelí finančným problémom, rieši sa nezaplatená faktúra od poskytovateľa komunikačných služieb, eviduje sa tiež záujem investorov z Argentíny aj zo Slovenska. „Sľúbili sme, že ligu budeme hrať len vtedy, keď na ňu budeme mať. Preto budeme zastupiteľstvo zoznamovať s finančným plánom na novú sezónu,“ priblížil aktuálny stav primátor mesta Opava a člen predstavenstva futbalového klubu Tomáš Navrátil.

Aktuálne prvý muž opavského futbalu tiež potvrdil, že hráčom nie sú dlhované žiadne financie. Aj preto klub dostal predbežnú licenciu na nový ročník českej Fortuna ligy. Finančný tok by mohol vylepšiť nový investor, rokovania brzdil boj o záchranu. „Prvá liga je jednou z podmienok potenciálnych partnerov. Evidujeme aktuálne záujemcov zo Slovenska a Argentíny. S oboma prebehnú stretnutia,“ potvrdil Navrátil, avšak zatiaľ tajil či ide konkrétne o Vladimíra Poóra. „To zatiaľ nebudem komentovať,“ dodal pre Opavský a Hlučinský deník.cz.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia