spravy.sk spravy.sk

Dortmund usilovne zbrojí na novú sezónu, ulovil trojicu reprezentantov
zdroj: twitter.com/Borussia Dortmund

Dortmund usilovne zbrojí na novú sezónu, ulovil trojicu reprezentantov

Borussia Dortmund chce byť v nasledujúcej sezóne opäť dôstojným protivníkom Bayernu Mníchov v boji o majstrovský primát. V krátkom čase sa jej podarilo uloviť z konkurenčných celkov Bundesligy dvojicu nemeckých reprezentantov. Okrem toho mužstvo posilnil i belgický reprezentačný stredopoliar Thorgen Hazard z Mönchengladbachu.

Nemecký vicemajster ešte v utorok skompletizoval transfer reprezentačného zadáka Nica Schulza, ktorý prichádza z Hoffenheimu. Dvadsaťšesťročný hráč podpísal s BVB zmluvu do júna 2024. Prestupová čiastka pohybuje na úrovni 27 miliónov eur. Drahšia bola len dvojica Andre Schurrle (30 miliónov eur) a Abdou Diallo (28 miliónov eur). „Borussia Dortmund je skutočný top klub, navyše hrá štýlom, ktorý mi veľmi vyhovuje. Verím, že tímu dokážem pomôcť, a že toho spolu môžeme veľa  dosiahnuť,“ povedal Schulz bezprostredne po podpise zmluvy.

Posilu si pochvaľuje aj športový riaditeľ klubu Michael Zorc"Mužstvo bude ťažiť z jeho fyzických zdatností, tempa a obrovskej dynamiky. Hráč ako on vždy dodá tímu bojovného ducha, jeho túžba byť úspešný by pomohla každému mužstvu."

Magazín Kicker navyše informoval, že Dortmund vystužil aj ofenzívu. Mužstvo posilnil ďalší nemecký reprezentant Julian Brandt. Dvadsaťtriročný ofenzívny záložník, ktorý je využiteľný i na krídle či na hrote útoku, sa už podrobil zdravotnej prehliadke a podpísal kontrakt do júna 2024. Brandt mal v Leverkusene zmluvu ešte na dva roky, nemecký vicemajster však aktivoval výkupnú klauzulu a za ofenzívneho futbalistu zaplatil 25 miliónov eur. Bundesligista v boji o jeho služby uspel v ťažkej konkurencii dvojice londýnskych klubov, Arsenalu a Tottenhamu. 

"Mám zo svojho rozhodnutia dobrý pocit, jeden z hlavných dôvodov prestupu bolo aj to, že sa chcem rozvíjať, napredovať," povedal na tlačovej konferekcii šťastný Brandt. Zo zisku talentovaného nemeckého reprezentanta neskrýval obrovskú radosť ani športový riaditeľ klubu Michael Zorc: "Hoci hrá Julian v Bundeslige už dlho a má veľa skúseností aj na medzinárodnej scéne, stále má len 23 rokov a drieme v ňom obrovský potenciál." Brandt nastúpil v najvyššej nemeckej súťaži na 165 stretnutí, v ktorých sa mu podarilo streliť 34 gólov.

V drese Dortmundu uvidíme v budúcej sezóne aj Thorgana Hazarda. Dvadsaťšesťročný záložník prichádza z Mönchengladbachu, prestupová čiastka by sa mala pohybovať približne na úrovni 27 miliónov eur. "Schwarzgelben" taktiež získali Mateu Moreya. Ešte len devätnásťročný obranca pôsobil v aktuálnej sezóne v juniorke Barcelony.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia