spravy.sk spravy.sk

Ďalšia výzva pre Guardiolu? Na lane ho má Juventus!
zdroj: TASR/AP

Ďalšia výzva pre Guardiolu? Na lane ho má Juventus!

Len pár dní po tom, ako Pep Guardiola doviedol Manchester City k ligovému titulu a k zisku FA Cup-u, vynorili sa špekulácie o jeho budúcnosti. Talianske médiá prinášajú "zaručené" správy o tom, že úspešný španielsky kormidelník má namierené na Apeninský polostrov.

Guardiola má s Manchestrom City kontrakt platný ešte na dva roky a po sezóne vyhlásil, že z klubu sa odísť nechystá. O to prekvapujúcejšie sú správy talianskych novinárov o tom, že 48-ročný rodák zo Santpedoru by mal nahradiť Massimiliana Allegriho na lavičke Juventusu.

Informáciu o Guardiolovom odchode z Manchestru City priniesol ako prvý taliansky žurnalista Federico Gennarelli z Radio Sportiva.

Podľa neho sa Guardiola vraj v Miláne stretol so športovým riaditeľom "starej dámy" Fabiom Paraticim, s ktorým sa dohodol na štvorročnej spolupráci.

Niekdajší španielsky reprezentant má napriek mladému trénerskému veku na konte už množstvo trofejí. S Barcelonou, Bayernom Mníchov a Manchestrom City získal dovedna osem ligových titulov, s "Blaugranas" dvakrát triumfoval aj v prestížnej Lige majstrov. A práve o "ušatej" trofeji snívajú aj predstavitelia Juventusu, ktorým to v uplynulej sezóne nevyšlo ani po angažovaní hviezdneho Cristiana Ronalda. Podarilo by sa to s Pepom Guardiolom?

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia