spravy.sk spravy.sk

Záujem zo Sevilly? Toto je pre Ondreja Dudu priorita, tvrdí jeho otec
zdroj: twitter/Hertha Berlín

Záujem zo Sevilly? Toto je pre Ondreja Dudu priorita, tvrdí jeho otec

Svojimi výkonmi zaujal viacero európskych futbalových gigantov. V súvislosti so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom sa začínajú skloňovať viaceré možnosti ohľadom jeho budúcnosti. Najnovšie sa vynorili správy o možnom interese španielskeho FC Sevilla, ktorý by chcel do svojich radov zlákať práve hráča nemeckej Herthy Berlín.

Tieto informácie zo španielskych médií nepriamo potvrdil aj otec 24-ročného ofenzívneho stredopoliara Ondrej Duda starší, ktorý však trvá na tom, že budúcnosť jeho syna je v Nemecku. "O Ondreja je záujem z viacerých klubov. Na 100 % však predlžuje zmluvu v Herthe," povedal Dudov otec a zároveň agent pre denník Šport. Pre strelca 11 gólov v nedávno skončenom ročníku I. bundesligy je práve natiahnutie kontraktu priorita. Aktuálna zmluva vyprší Ondrejovi v roku 2021, v Berlíne by ale mohol zotrvať aj nasledovne. Iným ponukám sa však úplne brániť nebude.

"Ak príde dobrá ponuka na klub, nebránime sa možnému prestupu. O Ondreja musí mať záujem lepší klub ako súčasný. V prvom rade musí byť spokojná Hertha. Každopádne platí, že ideme rokovať o predĺžení kontraktu. Môj syn sa cíti veľmi dobre v klube a veľmi si vážime ako sa Hertha voči nemu zachovala v predchádzajúcom období. Funkcionári boli trpezliví a Ondrej mal obrovskú podporu od všetkých. Klub ocenil jeho posledný vydarený ročník," konkretizoval Ondrej Duda st.

Herthu po vydarenej sezóne, kedy v bundesligovej tabuľke obsadila 11. miesto, čaká "turné" po USA. Prakticky okamžite po ňom by mohlo byť definitívne rozhodnuté o budúcnosti reprezentanta SR. "Hneď po návrate idem rokovať do Berlína s vedením klubu," uzavrel pre denník Šport Ondrej Duda st.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia