spravy.sk spravy.sk

O osude Nitry rozhodnuté. Prečo nedostala licenciu skôr?
zdroj: foto: TASR

O osude Nitry rozhodnuté. Prečo nedostala licenciu skôr?

Koncom apríla rozhodol Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK) neudeliť licenciu pre klub FC Nitra na sezónu 2019/2020. Klub spod Zobora sa s odstupom času rozhodol na danú skutočnosť reagovať.

Fámy, že sa nitriansky klub opäť dostal do finančných problémov a preto nemal dostať licenciu, sa podľa vyjadrenia klubu nezakladajú na pravde. „Dôvodom bol jeden chýbajúci dokument, vyplývajúci z auditu akciovej spoločnosti, ktorý v tom čase nebolo možné doručiť. Ostatná licenčná dokumentácia bola v súlade s požiadavkami licenčnej administratívy,“ píše sa v stanovisku klubu na oficiálnej webstránke.

Vedenie nitrianskeho klubu podalo odvolanie do niekoľkých dní aj s priloženým dokumentom. „Odvolací orgán licenčného konania, ktorý zasadal dňa 20. mája 2019, rozhodol odvolaniu klubu FC Nitra, a.s. vyhovieť a udelil klubu FC Nitra, a.s. licenciu pre vstup do Fortuna ligy a klubových súťaží UEFA. V súlade s udelením licencie pre klub FC Nitra, a.s. a so splnením športovej podmienky účasti v súťaži je možné konštatovať, že klub FC Nitra, a.s. bude v sezóne 2019/2020 účastníkom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže,“ potešil klub svojich fanúšikov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia