spravy.sk spravy.sk

Podbrezová má svoj systém VAR. Soták viní Kováčika, zväz nazýva teroristami
zdroj: TASR

Podbrezová má svoj systém VAR. Soták viní Kováčika, zväz nazýva teroristami

Šéf Podbrezovských železiarní a majiteľ futbalového klubu Vladimír Soták už pred kľúčovým zápasom proti Trenčínu vystúpil pred televíznymi kamerami a chrlil síru na rozhodcov či Slovenský futbalový zväz. Následne jeho tím prehral existenčný duel po tom, ako rozhodca Filip Glova ukázal trikrát na biely bod. „Na internete sme podobný prípad nenašli. Možno to nahlásime do Guinnessovej knihy rekordov. Keď pán rozhodca túži po sláve, nech je slávny. Ale toto nemá s morálkou nič spoločné,“ reagoval Soták v najnovšom diele relácie Kopačky na TV Hronka.

Vo viac ako dvanásťminútovom videu sa mecenáš podbrezovského klubu opäť vrátil k stretnutiu so šéfom Únie ligových klubov (ÚLK), disciplinárnej komisie a komisie rozhodcov spred dvoch týždňov a zrátal krivdy, ktorými bolo podľa neho klubu ukrivdené. „Je normálne, aby sa proti Podbrezovej kopalo osem penált a v prospech Podbrezovej sa neodpískala ani jedna? Je normálne, aby sme mali za pol sezóny osem hráčov po operácii, kde majú potrhané väzy, polámané nohy, rozbité hlavy? Asi nie. Asi to nie je dobré. Obraciam sa na tých, čo to zinscenovali a my vieme, kto to robí. Spýtal by som sa ich, či sú spokojní,“ povedal pre TV Hronka Vladimír Soták.

Vo svojich vyjadreniach pritvrdil a hnev smeroval predovšetkým na rozhodcov a na SFZ, respektíve na prezidenta zväzu Jána Kováčika. „Chcem požiadať fanúšikov fair-play, aby nám poradili, čo robiť s futbalovým zväzom, kde prezident toto dovolí? Možno je to preto, že pochádza z tohto kraja a keď už zarezal Banskú Bystricu, prečo by nezarezal aj Podbrezovú? Možno nie, možno mu krivdím a ja mu krivdiť nechcem. Ale nemôžem opomenúť, že zarezal futbalistov. Neplatil im platy. Máme aj ďalších manažérov, ktorí futbalistom neplatia, toto sa tu deje. A keď sa niekto rozhodne, že tento mančaft zlikviduje, tak sa potom takto správajú rozhodcovia,“ pokračuje v monológu.

Na Horehroní sa rozhodli priamo vstúpiť do boja za kvalitnejších rozhodcov. „Už pred posledným zápasom sme postavili šesť kamier. Máme urobený svoj systém VAR. Dokážeme nasnímať všetky pozície počas hry a toto budeme divákom ukazovať. Nech to vidia, nech si urobia názor. Treba sa zamyslieť či chceme, aby futbal riadili tí istí ľudia štyridsať rokov,“ poznamenal Soták a na margo budúcnosti klubu dodal: „Postavíme nový mančaft a budeme chlapcov pripravovať tak, aby hrali lepšie a dávali viac gólov. Nebudeme ich vychovávať tak, aby rozbíjali niekomu hlavy. My sa do prvej ligy znovu dostaneme, ak sa táto skupina, táto teroristická organizácia, ktorá terorizuje futbal, nerozhodne robiť nám problémy aj v druhej lige.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia