spravy.sk spravy.sk

Giroud pred londýnskym finále: Moja krv je modrá
zdroj: TASR/AP

Giroud pred londýnskym finále: Moja krv je modrá

Špeciálnu príchuť bude mať finále Európskej ligy pre francúzskeho útočníka Oliviera Girouda. Bývalý hráč Arsenalu je dnes hráčom Chelsea a práve tieto dva londýnske kluby si v stredu 29. mája skrížia zbrane v Baku.

Giroud odohral za Arsenal necelých šesť sezón, počas ktorých bol neodmysliteľnou súčasťou zostavy vtedajšieho manažéra Arséna Wengera. Jeho prestup do Chelsea mnohých prekvapil. V drese „The Blues“ nemá na trávniku toľko priestoru, na koľko bol zvyknutý. V Európskej lige to bol však práve on, kto výrazne potiahol Chelsea až do finále. V doterajších 13 vystúpeniach v Európe strelil úctyhodných 10 gólov. A verí, že nejaký pridá ešte i vo finále.

„Vždy rád nastupujem proti svojim bývalým klubom. Bude to ťažké, možno i bolestivé, no v takýchto prípadoch musíte svoje pocity a spomienky odložiť bokom. Užil som si roky strávené v Arsenale, strávil som tam veľkú časť svojej kariéry. Bol to môj prvý klub v Anglicku, čo je naozaj špeciálne, no dnes je moja krv modrá. Rovnako ako v národnom tíme, modrá mi sadne,“ vyhlásil francúzsky zakončovateľ pre Daily Mail.

Olivier Giroud
Francúzsky útočník strávil v Arsenale takmer šesť rokov, následne prestúpil do Chelsea (foto: TASR/AP)

Krátko po príchode do Chelsea sa Giroud radoval spolu s tímom zo zisku FA Cup-u, teraz má na dosah ďalší výrazný úspech. „Do tímu som rýchlo zapadol. Cítim sa tu ako súčasť rodiny. Poznal som viacero chalanov, navyše, nikdy som nemal problém s ľuďmi. Som komunikatívny, s každým sa snažím rozprávať. Nebolo preto ťažké integrovať sa. Vybral som si správne. S Chelsea chcem vyhrať ďalšiu trofej, chcem byť najlepším strelcom Európskej ligy a čo najviac pomôcť tímu. Naším cieľom je získať nejakú trofej v každej sezóne, toto je naša posledná šanca,“ uvedomuje si 32-ročný rodák z Chambéry.

Ešte pred nedávnom sa pritom špekulovalo, že Giroud v dôsledku nízkej minutáže v Premier League klub opustí. Situácia sa ale, zdá sa, zmenila. Otáznik dnes visí nad pokračovaním Gonzala Higuaína, navyše, Chelsea má zákaz prestupov, a tak by za Girouda nedokázala priviesť žiadnu adekvátnu náhradu. Podľa informácií goal.com preto vedenie klubu hodlá aktivovať klauzulu o ročnom predĺžení jeho kontraktu. „V klube som naozaj šťastný. Možno by som potreboval hrať častejšie, no nevzdávam sa. Je to moja mentalita. Taký som. Ešte sa o ničom nerozhodlo, no s vedením sme sa už rozprávali o ďalšej spolupráci,“ dodal spokojný 89-násobný reprezentant galského kohúta.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia