spravy.sk spravy.sk

"Osemnástka" s výborným vstupom do Slovakia Cupu, Česi na úvod s prehrou
zdroj: sfzofficial

"Osemnástka" s výborným vstupom do Slovakia Cupu, Česi na úvod s prehrou

Slovenská reprezentácia do 18 rokov zvládla vstup do 29. ročníka Slovakia Cupu, v pondelkovom súboji A-skupiny zvíťazila v Žiari nad Hronom nad rovesníkmi z Mexika 2:1. Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. si v utorok o 18.00 h zmerajú sily s Anglickom, ktoré si na úvod turnaja poradilo s Ruskom 1:0.

"Pripravovali sme chalanov, aby sme vstúpili do turnaja víťazstvom. Pre psychickú pohodu hráčov, máme tu viacero nových chlapcov. Hráči splnili väčšiu časť taktických pokynov, dali do toho srdiečko aj niečo svoje navyše a to prinieslo úspech. Chceme hrať ofenzívny futbal, ja ako tréner ho milujem, ale netreba zabúdať na defenzívu. Dnes sme to plnili v strednej zóne veľmi dobre, potom sme vyrážali do rýchlych brejkov. Škoda, že finalizácia nebola podľa našich predstáv, zápas sme mohli rozhodnúť už skôr. V utorok nás čaká Anglicko, celý tím pracuje na regenerácii. Anglicko má veľmi kvalitný tím, v zápase s Ruskom dominoval celých 80 minút. Už to nie ostrovný futbal, hráči sú veľmi dobre fyzicky aj technicky pripravení, no verím, že aj my sa na nich dobre pripravíme," citoval oficiálny web SFZ slová Rusnáka.

A-skupina:
Žiar nad Hronom      
SLOVENSKO - Mexiko 2:1 (1:1)
Góly: 6. Bari, 47. Lavrinčík – 32. Ortíz, ŽK: Malý - Soto, Torres. Rozhodoval: Rejžek (ČR), 721 divákov      
SR 18:
Rehák – Tandar, Mal, Obert, Tóth – Nemčík, Mojžiš (54. Lichý), Lavrinčík (70. Vasiľ) – Iľko, Strelec (80. Gembický), Bari

Zlaté Moravce
Anglicko - Rusko 1:0 (1:0)

B-skupina:
Zvolen
ČR - Ukrajina 0:2 (0:1)

Podbrezová
Chorvátsko - Španielsko 0:2 (0:2)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia