spravy.sk spravy.sk

Mbappé svojim vyjadrením rozvíril prestupové špekulácie, na obzore vážny záujemca
zdroj: TASR/AP

Mbappé svojim vyjadrením rozvíril prestupové špekulácie, na obzore vážny záujemca

Kylian Mbappé je opäť raz terčom prestupových špekulácií. A niet sa čomu čudovať, hviezdny mladík ešte pred mesiacom jednoznačne tvrdil, že chce zostať v PSG. Po jeho poslednom prehovore to už však také jasné nebolo. Dočkáme sa v lete megaprestupu?

„Samozrejme, že počas sezóny prišli aj nejaké sklamania, je to súčasť futbalu, dokázali sme však vyhrať ligu. Rád by som poďakoval všetkým spoluhráčom, trénerovi, je to pre mňa nesmierne dôležité, pretože práve nastal akýsi zlom v mojej kariére,“ povedal Mbappé po tom, čo si prebral cenu pre najlepšieho hráča aktuálneho ročníka Ligue 1. „Naučil som sa tu veľa, možno je ale čas prevziať viac zodpovednosti. Ak to bude pri PSG, tým lepšie, ak by to bolo niekde inde, bude to pre mňa nová výzva,“ dodal útočník, ktorý tak svojim vyjadrením opäť rozvíril hladinu prestupových šumov.

To však nebolo všetko, Mbappé v mixzóne ešte raz zareagoval na svoje predošlé slová, jeho tajomné stanovisko však nič konkrétnejšie neprinieslo. „Povedal som, čo som mal povedať. Ak máš takúto príležitosť, môžeš zanechať správu. A myslím, že práve to som urobil. Ak poviem viac, bude to až príliš a to by neprinieslo práve to, čo som chcel vyjadriť,“ zakončil francúzsky majster sveta.

zdroj: twitter.com

Dvadsaťročný zakončovateľ bol už v minulosti viackrát spájaný s odchodom z Paríža St. Germain. K najväčším záujemcom o jeho služby naďalej patrí Real Madrid. Na Santiago Bernabeu ho túži zlákať najmä súčasný kouč Zinedine Zidane. „Biely balet“ sa ho snažil získať už v roku 2017, Mbappé sa však vtedy rozhodol z Monaca zamieriť do hlavného mesta Francúzska, prestupová čiastka činila astronomických 180 miliónov eur.

Ofenzívna hviezda má za sebou úžasnú sezónu. V 28 ligových zápasoch totiž nastrieľala až 32 gólov, čím jasne ovládla tabuľku strelcov Ligue 1. Francúz sa štyrikrát presadil aj v prestížnej Lige majstrov, ďalšie dva góly pridal v Coupe de France. Okrem ceny pre najlepšieho hráča sa tešil aj z ocenenia pre najlepšieho mladíka. Kontrakt s PSG mu vyprší v roku 2023.

zdroj: goal.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia