spravy.sk spravy.sk

Podbrezová zlomená penaltami. Oravec: Toto rozhodca nemôže pískať...
zdroj: TASR

Podbrezová zlomená penaltami. Oravec: Toto rozhodca nemôže pískať...

Šou sa skončila. Klub z malej obce Podbrezová po piatich rokoch opúšťa najvyššiu súťaž. Jeden z dôvodov, prečo sa mužstvo trénera Vladimíra Veslého muselo rozlúčiť s Fortuna ligou, boli penalty. V nadstavbovej časti bolo proti nim dovedna odpískaných päť pokutových kopov, v kľúčovom súboji proti Trenčínu dokonca tri.

Trenčania sa dostali do trojgólového vedenia zásluhou troch penált. Prvú, zlomovú, odpískal rozhodca Filip Glova po čistom súboji Mateja Oravca a aktívneho Milana Corryna, domáci Sleegers následne zabil prvý klinec do podbrezovskej rakvy. „Kontakt tam, pochopiteľne, bol. Ale rozhodne nešlo o faul. Takú penaltu rozhodca nemôže odpískať, najmä nie v takomto dôležitom zápase a v takom čase,“ hromžil po zápase obranca Matej Oravec. „Ak by to mala byť penalta, tak nič nepoviem. Ale takto je to pre nás úplná bezradnosť. Už predtým sme na penalty doplatili.“

Mladý obranca videl aj ďalšie súboje Kiwiora so Sleegersom, respektíve Bartoša opäť s Corrynom. Všetko to boli sporné situácie. Nevidel som ich ešte na videu, ale z môjho pohľadu maximálne jedna penalta mohla byť oprávnená. Najmä tá prvá výrazne ovplyvnila priebeh stretnutia. Ťažko sa hrá, keď inkasujete takýto gól, potom ďalší do šatne. Išli sme do zápasu s nejakou predstavou, no keď dostanete takýto úder pod pás, nie je ľahké sa z neho spamätať. Bol to pre nás nešťastný duel,“ smútil mladý obranca.

Trnava - Podbrezová (Macario Hing-Glover, Matej Oravec)
V zime nepredĺžil kontrakt v Trnave, na Horehroní podpísal 2,5-ročný kontrakt. (foto: TASR)

Dvadsaťjedenročný talent má za sebou zaujímavú sezónu. V majstrovskej Trnave sa čoraz výraznejšie presadzoval v zostave, práve on dokonca gólom rozhodol prvý zápas skupinovej fázy proti Anderlechtu Brusel. Po jeseni ale Spartaku zamával na rozlúčku a rozhodol sa zapojiť do podbrezovského projektu. Pred rokom majster a na jeseň hviezda Európy sa na jar lúči s najvyššou súťažou. 

„Pre toto som sem určite nešiel, no čo sa dá robiť. Každá skúsenosť niečo do života dá, musím si z toho aj ja niečo zobrať. Pochopiteľne, každý hráč chce hrať čo najvyššie, ale ešte som s vedením nič neriešil. Teraz musíme zachovať chladné hlavy, čaká nás ešte posledný, domáci zápas,“ zakončil Oravec.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia