spravy.sk spravy.sk

Hyballa po druhej prehre v rade: Sme DAC 1904, nie Schalke
zdroj: Rudolf Maśkurica

Hyballa po druhej prehre v rade: Sme DAC 1904, nie Schalke

Po definitívnom spečatení druhého miesta prišla druhá prehra v rade. Hráči dunajskostredského DAC-u ťahali za kratší koniec povrazu po dueli so Sereďou aj na ihrisku Ružomberka. Liptákom stačil na výhru a spečatenie postupu do predkola Európskej ligy gól Mustednagića zo šiestej minúty. Ako však priznal lodivod klubu zo Žitného ostrova na uvoľnenej pozápasovej tlačovke, plán jeho tímu bol iný. Zároveň však zagratuloval súperovi k tretiemu miestu a konferenciu odľahčil aj selfie fotkou s domácim trénerom Davidom Holoubkom.

„Gratulujem Ružomberku k postupu do predkola Európskej ligy. Musím tiež povedať, že sme chceli, aby to bolo fair play. Našim plánom bolo vyhrať a zabojovať aj kvôli Žiline, aby sa rozhodlo v poslednom kole,“ rozhovoril sa nemecký lodivod slovenského vicemajstra: „Povedali sme hráčom, že v prvých desiatich minútach domáci na nás vybehnú, budú chcieť rýchlo skórovať a potom budú hrať na protiútoky. Mali sme problém v defenzíve, súper bol rýchlejší, s nábehmi za obranu máme problém celú sezónu. Inkasovali sme, no potom sme mali vysoké držanie lopty, hoci Liptáci boli stále nebezpeční.“

Aj keď Ružomberok rýchlo udrel, kontrolu nad hrou prebrali hráči DAC-u. Do vyložených šancí sa však dostávali zriedkavo, naopak, uštedriť definitívne K.O. mohli motivovaní „oranžoví“. „Ani neviem, čo by som chlapcom vytkol. Na ihrisku sme videli dve filozofie, nám chýbala efektivita. Mali sme v tejto sezóne veľa zápasov, kedy sme držali loptu i mali veľmi dobrú koncovku. No teraz nám chýbal hráč, ktorý by to zobral na seba, ktorý by nečakane vystrelil. Veril som, že by to na seba mohol zobrať Kalmár. Na konci sme šli do úplného rizika s dvoma obrancami. Neboli sme však dostatočne nebezpeční. Povedal som svojim hráčom, že to bol dobrý zápas, ale niečo tomu chýbalo: oproti Ružomberku sme málo fyzickí, takisto máme menej skúseností. Boli sme lepší, no oni efektívnejší. Musíme sa pripraviť na posledný duel s Michalovcami,“ pokračoval v analýze Hyballa.

Peter Hyballa
Peter Hyballa (foto: Ladislav Lukáč)

Po víťazstve a dvoch remízach si Dunajská Streda pripísala v tejto sezóne prvú prehru proti Ružomberku. Naposledy duel po Čebraťom doviedla do víťazného konca. V čom boli hlavné rozdiely? „Keď sme tu boli v novembri, Ružomberok hral ofenzívnejšie. Teraz je to skôr organizované. No majú výborne zvládnuté štandardky. Máme asistenta, ktorý je zameraný vyslovene na toto. My s našimi nízkymi hráčmi sme sa snažili hrať skôr po zemi,“ zamýšľa sa Hyballa.

Rodák z Bocholtu následne dostal od novinárov z Dunajskej Stredy otázku, či prehodnotil minulotýždňovú zostavu proti Seredi. Priestor v nej dostali viacerí náhradníci, prehra 3:4 bola pre fanúšikov sklamaním. „Experiment? Máte málo rešpektu voči tímu. Nebol to experiment. Áno, máme druhé miesto, oslavovali sme, no ja som tréner a pracujem s týmito hráčmi skoro celú sezónu. Všetci vravia o Jedličkovi, no Tomasz Kucz a ďalší brankári poctivo pracujú a aj oni vytvorili Jedličku,“ rozohnil sa 43-ročný tréner.

„Bol som veľmi nahnevaný v zápase so Sereďou, keď po treťom inkasovanom góle naši fanúšikovia začali skandovať Jedličkovo meno. Kucz je dobrá osoba, dobrý brankár. Hral aj Blackman, reprezentant Panamy, ale aj Bednár, jeden z najväčších talentov Slovenska. Sú to dobrí hráči, mali sme vysoké držanie lopty, množstvo šancí, podľa mňa sme mali kopať aj nejaké penalty. Tiež som bol sklamaný, keď som videl fanúšikov odchádzať pred koncom zápasu. Sme DAC 1904, nie Schalke. V Ružomberku sme hrali v najlepšom možnom zložení, chýbal len pre karty Čmelík a Divkovič sa rýchlo zranil. Niekedy vyhráte, niekedy prehráte, nepodporujte nás len keď vyhrávame,“
zakončil Hyballa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia