spravy.sk spravy.sk

Na Pasienkoch hrozil negatívny divácky rekord. Kde vyhrabali to číslo, smial sa Škvarka
zdroj: MŠK Žilina

Na Pasienkoch hrozil negatívny divácky rekord. Kde vyhrabali to číslo, smial sa Škvarka

Víťazstvo s horkosladkou príchuťou. Zrejme najvýstižnejší prívlastok pre sobotňajší triumf futbalistov MŠK Žilina nad "domácim" tímom ŠKF iClinic Sereď na bratislavských Pasienkoch. Hoci "šošoni" prerušili nechcenú negatívnu sériu šiestich prehier po sebe, výhra 3:2 nič nezmenila na fakte, že druhý rok po sebe im o chlp ušla pohárová Európa. Ružomberok doma totiž triumfoval nad Dunajskou Stredou 1:0 a už ho nik nemôže zosadiť z tretej priečky, ku ktorej majú bodovo najbližšie práve Žilinčania. Kolo pred koncom súťaže však strácajú päť bodov, v prípade výhry si pripíšu iba tri. Smutnú správu sa dozvedeli pár minút po konečnom hvizde rozhodcu od prítomných novinárov.

"Pravdupovediac som zistil výsledok od vás, ešte som sa nestihol pozrieť na skóre," skonštatoval bezprostredne po stretnutí kapitán "žlto-zelených" Michal Škvarka, ktorý strelil v stretnutí dva góly, no napriek tomu netajil veľké sklamanie. "Škoda. Mrzí nás to o to viac. Chceli sme vyhrať tento zápas, pretože sme verili, že Ružomberok nebude úspešný a rozhodne sa až v poslednom meraní síl, ktoré v piatok odohráme práve proti nim. Moje dva góly ma tešia, ale na celej situácii nič nemenia. Všetci hráme za klub, sme MŠK Žilina, to je hlavný dôvod, prečo zo seba vydávame maximum. Žiaľ, na celej našej situácii ohľadom tabuľkového postavenia to nič nemení," dodal skúsený 26-ročný záložník.

Rozhodujúcim faktorom bola spomenutá negatívna šnúra - šesť prehier po sebe úspech priniesť nemôže. "Paradoxne sme hrali lepšie, keď sme zápasy prehrávali ako vtedy, keď sme ich mali za tri body. Zlyhali sme v dôraze a efektivite, či už v jednom alebo v druhom boxe. Dostávali sme lacné goly a veľa šancí sme nepremenili, na to sme doplatili," pomenoval Škvarka príčiny žilinského zlyhania v boji o pohárovú Európu. 

Mierne ho potešilo aspoň to, že nepadol ďalší negatívny rekord, a to v diváckej návštevnosti. Na Pasienky si údajne našlo cestu 200 priaznivcov. Rekord v najnižšej diváckej návštevnosti drží duel Nitry s Trnavou, na ktorý prišlo len 106 divákov. Kapitánovi "hostí" sa však celá situácia nepozdávala. S týmto názorom sa stotožňuje aj web ProFutbal.sk, podľa ktorého bolo na štadióne istotne menej divákov. "Však nepadol rekord? V Michalovciach bolo menej. Nuž, v každom prípade, neviem, odkiaľ to číslo (200) vyhrabali, kde boli tí diváci? Nech si však každý utvorí vlastný názor," smial sa po stretnutí Škvarka.

Trpko chutiace víťazstvo prežíval aj strelec tretieho gólu Lukáš Jánošík. Zrejme najlepší hráč na ihrisku sa prezentoval bilanciou 1+2, pričom strelil svoj prvý gól v tejto sezóne, na istú dobu ho predtým vyradilo zranenie. Teraz sa však cítil lepšie a skvelým výkonom to potvrdil aj na trávniku. "Som rád, že sme vyhrali, keď som po dlhom čase po zranení nastúpil na ihrisko a aj to, že sa mi podarilo skórovať. Cítil som sa dobre, i keď ku koncu mi už ubúdali sily. Mrzí ma však, že to nestačilo k postupu do pohárovej Európy. Určite teraz v kabíne vládne smútok, do posledného zápasu však ideme s tým, že ho chceme vyhrať," povedal po zápase 25-ročný "Šošon".

Žilinčania sa s istotou po konci tohto ročníka umiestnia na konečnej 4. priečke. Boj o Európu im nevyšiel ani vo finále Slovenského pohára, v ktorom podľahli Trnave až po penaltovom rozstrele. V závere sezóny sa však nájdu aj nejaké pozitíva. "Nik nám neveril, že sa dostaneme do prvej šestky, po zime sme však boli druhí. My v kabíne sme si potom sami od seba dali cieľ dostať sa do Európy, nik nás tam netlačil. Chceli sme to či už cez pohár alebo cez ligu, ani jedno sa nepodarilo," zhodnotil Michal Škvarka a na záver dodal: "Klub chce vychovávať mladých hráčov pre svoj A-tím, chceme sa zviditeľniť, na našej filozofii to nič nemení. Chceme zabojovať budúci ročník a čo najlepšie sa naň pripraviť."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia