spravy.sk spravy.sk

Fanúšik šokujúco kopol do ležiaceho hráča, jeho reakcia bola pozoruhodná
zdroj: twitter.com

Fanúšik šokujúco kopol do ležiaceho hráča, jeho reakcia bola pozoruhodná

V odvetnom semifinále play-off o postup do druhej najvyššej anglickej súťaže medzi Portsmouthom a Sunderlandom došlo ku škaredému incidentu. Záložník hostí Luke O’Nien bol totiž atakovaný jedným z domácich priaznivcov. Jeho pozápasová reakcia však bola pozoruhodná.

Vo Fratton Parku v Portsmouthe bežala 61. minúta a skóre zápasu bolo nerozhodné 0:0. Keďže domáci v prvom zápase podľahli Sunderlandu 0:1, museli sa tlačiť všemožne do útoku, čím dávali "The Black Cats" šancu na rýchle protiútoky. Dvadsaťpäťročný O’Nien obdržal dlhý pas až na polovicu Portsmouthu, pri čiare následne zvádzal súboj s Tomom Naylorom, neudržal však rovnováhu a prepadol za reklamný baner. Nanešťastie, anglický stredopoliar Sunderlandu padol do sektoru domácich fanúšikov, ktorí ho neprivítali zrovna komplimentmi. Istý fanúšik s kapucňou však prekročil všetky hranice, keď ležiaceho hráča poriadne nakopol. To vyvolalo spŕšku nevôle u jeho tímových kolegov, Max Power a Lee Cattermole mu hneď utekali na pomoc. Situáciu začal riešiť hlavný rozhodca i privolaná polícia.

zdroj: youtube.com

O’Nien však po incidente celú situáciu odľahčil: „Polícia sa ma opýtala, či chcem podať trestné oznámenie, takéto niečo však patrí k futbalu. Keď zápas odštartuje, oba tímy i oba fanúšikovské tábory do toho dávajú všetko. Žiadny problém. Stalo sa, čo sa stalo a navyše ma vôbec nezranil.“

Agresívny fanúšik Portsmouthu bol po zápase ešte viac naštvaný, mal na to hneď dva dôvody. Skončil totiž v rukách polície a jeho klub sa po konečnej remíze 0:0 mohol rozlúčiť s myšlienkami na postup. Finále play-off sa odohrá 26. mája na štadióne Wembley. Sunderland si v ňom zmeria sily s Charltonom, ktorému sa podarilo vyradiť Doncaster.

zdroj: youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia