spravy.sk spravy.sk

Duda na odchode z Herthy? Veľký záujem hlási popredný španielsky klub
zdroj: twitter.com

Duda na odchode z Herthy? Veľký záujem hlási popredný španielsky klub

V španielskej La lige možno už čoskoro uvidíme ďalšieho slovenského reprezentanta. Po Stanovi Lobotkovi, ktorý oblieka dres Celty Vigo, mieri na Pyrenejský polostrov Ondrej Duda. O záložníka Herthy Berlín prejavil veľký záujem jeden z pravidelných účastníkov európskych pohárov.

Podľa denníka Estadio Deportivo sa Duda dostal do hľadáčiku FC Sevilla. Španielske médiá takisto tvrdia, že športový riaditeľ andalúzskeho klubu Ramon Monchi sa mal stretnúť aj s jeho otcom, oficiálna ponuka na prestup by mala doraziť už v najbližších dňoch. Trhová cena slovenského stredopoliara sa odhaduje na 15 miliónov eur. Pokiaľ by sa transfer uskutočnil, tešiť sa môže i poľská Legia Varšava, ktorá dostane desať percent z celkovej sumy.

Dvadsaťštyriročný slovenský reprezentant je hráčom Herthy od roku 2016. V aktuálnom ročníku ho našťastie obchádzajú zranenia, vďaka čomu prežil azda najvydarenejšiu sezónu v kariére. V drese Bundesligistu odohral 31 ligových zápasov, v ktorých nastrieľal 11 gólov a pridal i päť asistencií.

zdroj: twitter.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia