spravy.sk spravy.sk

Kto nahradí bašty v druhej lige?
zdroj: jäzva

Kto nahradí bašty v druhej lige?

Dve kolá pred koncom sezóny v II. lige je jasné, že celoštátnu súťaž opustí nováčik z Lipian i dve tradičné bašty FK Inter Bratislava a 1. FC Tatran Prešov. O štvrtom vypadávajúcom sa rozhodne možno už túto sobotu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ním stane Slavoj Trebišov, v ohrození však je i ďalší tradičný klub FC Lokomotíva Košice.

Zatiaľ, čo pred rokom sme sa o takomto čase vytešovali z príchodu tradičných klubov do druhej ligy, dnes je situácia odlišná. Nováčikmi nebudú kluby ako Dubnica, Petržalka či Banská Bystrica, naopak, tentoraz sa o level vyššie posunú minimálne dve rezervy, ale aj novovzniknutý ambiciózny klub z Košíc.

V III. lige Bratislava je situácia už jasná. Štyri kolá pred koncom sezóny má prvý ŠK Slovan Bratislava B nedostihnuteľný 13-bodový náskok pred FK Rača Bratislava. „Belasí“ tak budú po Žiline B druhou rezervou v II. lige. „Béčku“ z hlavného mesta sa darí ešte viac ako fortunaligovému A-tímu, v doterajších 26 zápasoch nenašlo premožiteľa, na konte má 22 víťazstiev a 4 remízy. 

V III. lige Západ je boj o postup najdramatickejší. Do konca súťaže zostáva ešte päť kôl, pričom líder tabuľky TJ KOVO Beluša má päťbodový náskok pred trojicou OFK Malženice, FC Nitra B a MŠK Púchov. Malženice a Púchov však ešte majú k dobru jeden dohrávaný zápas. Zatiaľ je teda najbližšie k postupu do druhej ligy Beluša, no smelé plány majú aj v Malženiciach. Mnohí by v celoštátnej súťaži radšej videli Púchov.

V III. lige Stred je situácia podobná ako v Bratislave. Aj tu je na čele „béčko“, konkrétne MFK Ružomberok. Liptáci majú aktuálne 8-bodový náskok pred druhou Rimavskou Sobotou, tretie Fiľakovo stráca až 14 bodov. Do konca ročníka zostáva ešte päť kôl a zdá sa, že partiu okolo trénera Štefana Mojského už nik nepredstihne. Ak sa tak stane, v druhej lige budeme mať v novej sezóne až tri „béčka“.

V III. lige Východ je už, rovnako ako v Bratislave, o postupujúcom rozhodnuté. Do vyššej súťaže mieri ambiciózny celok FC Košice. Nástupca Vyšného Opátskeho absolútne ovládol aktuálny ročník, po 22 zápasoch má na konte 21 víťazstiev a jedinú prehru s Vranovom. Práve Vranov bol najväčším súperom žlto-modrých, no päť kôl pred koncom jeho strata na lídra narástla už na 13-bodov. O dominancii zverencov trénera Miroslava Soviča svedčí i pohľad na ich skóre - 73:6.

Kto vypadne z II. ligy?

ŠK Odeva Lipany
FK Inter Bratislava
1. FC Tatran Prešov
Slavoj Trebišov/FC Lokomotíva Košice

Kto postúpi do II. ligy?

ŠK Slovan Bratislava B
TJ KOVO Beluša/OFK Malženice/FC Nitra B/MŠK Púchov
MFK Ružomberok B/MŠK Rimavská Sobota
FC Košice

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia