spravy.sk spravy.sk

Fanúšikovia FC Barcelona ho nechcú. Po Griezmannovi siahajú tri ďalšie veľkokluby
zdroj: TASR/AP

Fanúšikovia FC Barcelona ho nechcú. Po Griezmannovi siahajú tri ďalšie veľkokluby

Odkedy sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v Atléticu Madrid, hovorí sa čoraz častejšie o jeho prestupe ku jednému z hlavných ligových konkurentov FC Barcelona. Budúcnosť francúzskeho futbalistu Antoina Griezmanna je stále takpovediac vo hviezdach. Spomínaný transfer medzi "rojiblancos" a "blaugranas" sa napokon vôbec nemusí uskutočniť. Katalánci naďalej iba uvažujú, či ho v tíme vlastne potrebujú. Názory fanúšikov a podporovateľov klubu totiž hovoria inou rečou.

"Myslím si, že väčšina z nich ho nechce aj pre veľmi vysokú cenu, ktorú zaňho 'Atléti' požadujú. Tá je priam prepálená. Myslím si, že sú viacerí hráči, ktorí by Barcelone dokázali dať rovnako ako on za menej," povedal nedávno bývalý prezident tímu z Camp Nou Joan Laporta pre denník Marca. Narážal tým na fakt, že výkupná klauzula francúzskeho zakončovateľa a víťaza MS 2018 sa pohybuje na hranici 120 miliónov eur. Práve preto jeho prestup do FC Barcelona vôbec nie je istý, hoci sa o ňom stále hovorí ako o najpravdepodobnejšej možnosti

Samotná Barcelona nie je naplno rozhodnutá, či chce z Madridu angažovať do svojich radov 28-ročné ofenzívne eso. Situáciu chcú preto využiť tri iné veľkokluby. Podľa webu španielskeho periodika Sport sa o služby Griezmanna vehementne zaujímajú anglický šampión Manchester City, nemecký Bayern Mníchov či majster v jeho vlasti Paríž St. Germain. Francúz vie so stopercentnou istotou iba jednu vec - Atlético Madrid opustí, keďže hľadá nové výzvy. tento týždeň to odkázal aj fanúšikom na sociálnych sieťach.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia