spravy.sk spravy.sk

O Dybalu záujem v Španielsku, jeho agent: Paulo opustí Juventus, nebude však jediný
zdroj: TASR

O Dybalu záujem v Španielsku, jeho agent: Paulo opustí Juventus, nebude však jediný

Paulo Dybala sa po príchode hviezdneho Cristiana Ronalda do Juventusu ocitol v jeho tieni. To by sa však podľa slov jeho brata a súčasne agenta mohlo už čoskoro zmeniť.

Ako uvádza portál goal.com, argentínsky útočník je v turínskom veľkoklube nespokojný. Schyľuje sa tak k tomu, že v lete rady talianskeho úradujúceho majstra opustí. „Existuje dobrá šanca, že po sezóne odíde,“ prezradil brat a agent Gustavo Dybala v argentínskej rozhlasovej šou Futbolemico. „Potrebuje zmeniť prostredie, nie je totiž momentálne veľmi šťastný. Paulo však nie je jediný, veľa hráčov sa v Juve necíti dobre.“

O odchode Dybalu sa špekulovalo už minulé leto, záujem mali takí velikáni, ako napríklad Real Madrid, Manchester United či Bayern Mníchov. Hlavným problémom bolo a naďalej aj je, že 25-ročný zakončovateľ nie je permanentnou súčasťou základnej zostavy. Pod trénerom Massimilianom Allegrim skôr plní úlohu akéhosi žolíka, to sa mu však máli.

Zahraničné médiá takisto prišli s dohadmi, že dôvodom Dybalových myšlienok o odchode by mohol byť konflikt s Cristianom Ronaldom, brat argentínskeho reprezentanta to však rezolútne vylúčil. „Cristiano je úžasná osoba, nemajú medzi sebou žiadny problém, dobre si rozumejú. Problém nie je ani mimo ihriska, ale skôr na ihrisku. Paulo je mladý, musí hrať."

zdroj: twitter.com

Dybala odohral v aktuálnej sezóne v priemere 66 minút na zápas, pričom zasiahol do 40 stretnutí. V nich dokázal streliť desať gólov, ďalších šesť spoluhráčom pripravil. Zdá sa však, že jeho čas v Turíne sa chýli ku koncu. „A nebude jediný, kto toto leto opustí Juventus,“ prizvukuje brat Gustavo.

Argentínsky útočník by po prípadnom odchode mohol zamieriť do Atletica Madrid, kde by nahradil Antoinea Griezmanna, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou posilní konkurenčnú Barcelonu. Klub z hlavného mesta Španielska má o Dybalu eminentný záujem, "Los Colchoneros" navyše vedie jeho krajan Diego Simeone.

Počkať si však ešte treba na to, ako sa vyvinie situácia okolo budúcnosti trénera Allegriho. Talianske médiá priniesli informácie o plánovanej veľkej obmene kádra „Starej dámy“, skloňuje sa dokonca aj samotný odchod talianskeho kouča. Práve tento fakt by v konečnom dôsledku mohol ovplyvniť aj rozhodnutie Dybalu. V prípade angažovania nového kormidelníka by sa totiž mohol opäť stať plnohodnotným členom základnej zostavy.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia