spravy.sk spravy.sk

FOTO: ManUnited si novými dresmi uctí históriu. Internet reaguje: Títo hráči si to nezaslúžia
zdroj: twitter @vsrsus

FOTO: ManUnited si novými dresmi uctí históriu. Internet reaguje: Títo hráči si to nezaslúžia

Manchester United predstavil sadu dresov pre sezónu 2019/2020. Na domácich zápasoch bude klub z Old Traffordu nosiť tričká, ktorými si pripomenie dvadsiate výročie zrejme najúspešnejšej sezóny v dejinách. Ako inak, "červení diabli" budú mať dresy silno červenej, priam až bordovej farby. Zaujímavý je však predovšetkým emblém a nápis "víťazi treble".

Spomínaný emblém pri srdci je čiernej farby, omývaný zlatou a v jeho strede je ikonické logo ManUnied. Podobné dresy nosili na sebe futbalisti "The Red Devils" v sezóne 1998/1999, na ktorú fanúšikovia skrátka nedokážu zabudnúť. Vtedy sa tím dočkal víťazstva v Lige majstrov v pamätnom zápase na barcelonskom Camp Nou. Mužstvo z Manchestru pod vedením Sira Alexa Fergusona zdolalo Bayern Mníchov 2:1, pričom dosiahlo obrat z 0:1 v posledných minútach duelu. K tomuto úspechu pridali aj celkový triumf v Premier League a FA Cup-e. Pri pamätnom ročníku bol aj súčasný tréner ManUtd Ole Gunnar Solskjaer. V ľavej dolnej časti dresu sa práve preto vyníma spomenutý nápis"víťazi treble", ale aj dátum úspechu v LM. Na rukávoch sa objavujú minúty, v ktorých vtedajší hráči z Manchestru spečatili veľký obrat (90+1, 90+3).

Manchesterský klub si pripomína historickú chvíľu a fanúšikovia sa tešia, avšak klub čelí aj kritike. Na sociálnych sieťach sa viacerí fanúšikovia ohrádzajú voči oslave víťazstva v súťaži, v ktorej Manchester United počas nasledujúcej sezóny nebude figurovať, keďže si zahrá iba Európsku ligu. Iní používatelia sociálnej siete twitter píšu, že súčasní hráči si nezaslúžia nosiť na dresoch nápis "víťazi treble".

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia