spravy.sk spravy.sk

Róbert Vittek prezradil, na akú minutáž si trúfa pri rozlúčke. Čakal som viac, smial sa Ševela
zdroj: TASR

Róbert Vittek prezradil, na akú minutáž si trúfa pri rozlúčke. Čakal som viac, smial sa Ševela

Každá legenda si zaslúži dôstojnú rozlúčku. Róbert Vittek v piatok 24. mája definitívne ukončí svoju úspešnú futbalovú kariéru v klube, v ktorom herne vyrastal a spájal sa s ním celý jeho život - ŠK Slovan Bratislava. Ešte si neuvedomuje, aké to v konečnom dôsledku bude, avšak nesmierne sa teší, že tak učiní. Pôvodne mohol kariéru ukončiť iba v tichosti. "Belasí" mu však umožnili, aby bol jeho koniec skutočne veľkolepý. Ikona klubu nastúpi v poslednom meraní síl v rámci ligovej sezóny proti Seredi. Ako prezradil, sám seba napriek všetkému ako legendu nevníma.

"Myslím, že sú tu podstatne väčšie legendy. Som však rád ako Bratislavčan, že klub na žiadnu z nich nezabúda, to je správne," povedal Vittek na štvrtkovej tlačovej konferencii na Tehelnom poli, kde sa už čoskoro rozlúči so všetkými fanúšikmi v spomínanom zápase proti Seredi. "Chcem sa poďakovať tým, ktorí mi dali túto možnosť splniť si sen zahrať si na tomto nádhernom štadióne a zároveň povedať veľké ďakujem trénerovi, ktorý ma pustí na ihrisko a umožní mi to zažiť. Zatiaľ to emocionálne až tak nevnímam, všetko to ale zrejme doľahne na ihrisku," vysvetlil nadšený 37-ročný zakončovateľ, ktorý bude mať pri príležitosti storočnice klubu možnosť zodvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej.

Vittek takmer rok nehral, mohol kariéru ukončiť v tichosti, nestalo sa. A hoci do žiadneho súťažného zápasu nezasiahol, trúfa si povedať, že má stále dobrú kondíciu. Už prakticky na dôchodku robí to, čo aj od detstva - športuje. "Aktuálne nemám žiadne zdravotné problémy. V kondícii sa udržujem viac na ľade ako na ihrisku. Päťkrát do týždňa sa určite hýbem. Verím si do duelu, lebo vždy sa mi darilo na Tehelnom poli. Na nejakú minutáž si určite trúfnem. Netrúfam si však povedať, v akej som forme. Nie je to však dôležité, či ju mám. Symbolika je v niečom inom," zdôraznil Vittek, ktorý napokon prezradil aj konkrétny počet minút, ktoré by rád odohral. "Desať až pätnásť minút by som isto zvládol, možno to však bude menej," povedal prítomným médiám rodák z Bratislavy, na ktorého okamžite reagoval tréner "belasých" Martin Ševela.

Róbert Vittek na štvrtkovej tlačovej konferencii.
Róbert Vittek na štvrtkovej tlačovej konferencii. ZDROJ: TASR"Dúfal som, že povie vyššie číslo a trúfa si na viac," smial sa úspešný kouč, ktorý je rád, že jeho zverenec na futbal nezanevrel. "Život profifutbalistu nemôžete zo dňa na deň skončiť. Som aj preto rád, že sa udržuje vo forme. Taktiež podotknem, že celá myšlienka posledného zápasu v našom drese je výborná. Musím sa porozprávať o tomto stretnutí aj s hráčmi, lebo s niečím podobným sa možno ešte nestretli. Potom uvidíme, koľko minutáže obdrží. Verím, že to bude pre každého na štadióne veľkolepá oslava, takéto niečo zažijú iba raz za život," doplnil Ševela, ktorý si tiež zatiaľ nie je istý, koľko minút mu na trávniku ponúkne. "Potrebujem si ho najprv otestovať, ako na tom je," dodal s úsmevom smerom k účastníkovi MS 2010 v JAR Ševela.

Róbert Vittek prežil úspešnú kariéru a k úspechom priviedol aj bratislavské mužstvo. Získal s ním majstrovský titul v sezóne 2013/2014 a prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018). Počas svojej kariéry nastupoval aj za tímy 1. FC Norimberg, LOSC Lille, Ankaragücü, Trabzonspor, Istanbul BB či Debrecín. Nad zahraničím rozmýšľal aj minulý rok. "Chcel som si nejaký ten rok zahrať. V zahraničí sa však klub nenašiel a bral som to ako realitu. Život ide ďalej," povedal Vittek a dodal, že takýto koniec si predstavoval vždy. "Slovan ma poslal do veľkého futbalu, boli to moje začiatky a chcel som, aby tu bol aj môj koniec. Pamätných zápasov za tento klub pre mňa môže byť viacero. Tehelné pole zaplnené proti Trnave bol unikát. Víťazstvá v lige aj poháre, na to sa nedá zabudnúť," zaspomínal si Vittek na svoje úspešné časy v drese ŠK Slovan.

Zľava: Tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela, útočník Róbert Vittek a generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.
Zľava: Tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela, útočník Róbert Vittek a generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. ZDROJ: TASR


Na záver konferencie legendárny zakončovateľ a najlepší reprezentačný strelec za Slovensko (23 gólov) priblížil, čomu by sa chcel venovať po tom, ako zavesí kopačky na klinec. "Pozerám sa do budúcnosti a nejaké kroky som už podnikol. Chcel by som však zatiaľ ostať v diplomatickej rovine a viac neprezradiť," povedal Vittek na otázku, či bude v budúcnosti pôsobiť v štruktúrach klubu. "Vždy bude mať u nás dvere otvorené. Keď bude mať záujem pridať sa a uberať sa touto cestou, radi mu nájdeme priestor, je to však na ňom. Ďakujem za všetko, čo pre klub odviedol a ako ho počas kariéry reprezentoval aj v zahraničí," doplnil na štvrtkovej TK generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia