spravy.sk spravy.sk

Spartakovci sa v sobotu na Nitru nedostanú, novinky aj o licencii
zdroj: TASR

Spartakovci sa v sobotu na Nitru nedostanú, novinky aj o licencii

Čerstvý držiteľ Slovenského pohára sa vráti na miesto činu. Spartakovci sa dva týždne po pamätnom finále proti Žiline vrátia na Štadión pod Zoborom odohrať jedno z posledných ligových kôl. V zápase dvoch najlepších tímov spodnej šestky a zároveň už definitívne zachránených sa však musia pripraviť na úplne odlišné prostredie.

Tribúny počas prvomájového finále absolútne ovládli priaznivci Spartaka. Tí však k povzbudzovaniu svojich miláčikov pridali aj opakované použitie pyrotechniky, pivom oblievali rozhodcu i hráčov súpera, ihrisko je na viacerých miestach poškodené od svetlíc. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu preto uložila trest a uzatvorila Spartakovcom sektor hostí na ligový duel v Nitre. Predstavitelia nitrianskeho klubu sa rozhodli urobiť maximum, aby neprišlo k ďalším problémom.

Predstavenstvo FC Nitra pristúpilo k viacerým bezpečnostným opatreniam po konzultácii s Políciou Slovenskej republiky, predstaviteľmi Slovenského futbalového zväzu i Únie ligových klubov. Na zápase bude sprístupnená pre domácich fanúšikov iba hlavná tribúna, všetky ostatné budú uzatvorené, čo platí aj pre držiteľov permanentiek. Lístky sú v jednotnej hodnote 5 eur a zakúpiť sa budú dať na mieste pred zápasom, prípadne vopred na sekretariáte FC Nitra. Online predaj nebude spustený.

Pre zachovanie bezpečnosti návštevníkov pristúpil klub aj k netradičnému opatreniu. Ako píše klub v stanovisku, fanúšikom, ktorí „budú mať na sebe farby alebo symboly hosťujúceho klubu“, nebude umožnený vstup na stretnutie. „Zároveň žiadame zdržiavať sa prejavov a povzbudzovania hosťujúceho tímu, v opačnom prípade môžu byť návštevníci počas podujatia požiadaní, aby opustili priestory štadióna,“ píše sa v informáciách pred zápasom.

FC Nitra radosť
Nitra je definitívne zachránená, aby však mohla pokračovať vo Fortuna lige, potrebuje mať schválenú licenciu. To zatiaľ ako jediný prvoligový klub nemá. (foto: TASR)

Nitra naďalej ostáva posledným tímom, ktorý ešte nemá potvrdenú licenciu na ďalší ročník Fortuna ligy. Hoci klub prisľúbil reakciu na danú situáciu, napokon k nej nevydal vlastné stanovisko. Podľa informácií portálu ProFutbal.sk by však v priebehu najbližších dní mala byť licencia definitívne potvrdená aj pre klub spod Zobora.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia