spravy.sk spravy.sk

O existencii Slovenska pred príchodom z Nigérie nevedel, teraz pomáha Seredi tvoriť históriu
zdroj: TASR

O existencii Slovenska pred príchodom z Nigérie nevedel, teraz pomáha Seredi tvoriť históriu

O Slovensku najprv nevedel nič, neskôr sa stal jedným zo strojcov úspechov Serede a po historickom úspechu si užíva úspešné momenty. Defenzívny záložník tohtosezónneho nováčika Fortuna ligy Bankole Olawale Adekuoroye nedá dopustiť na klub zo Serede, ktorý ho futbalovo zastrešuje. Opustiť rodnú Nigériu preňho nebolo ľahké, hnal ho však dopredu veľký sen - stať sa profesionálnym futbalistom. Aj vďaka naplneniu tohto sna už teraz vie, kde leží Slovensko.

"Úprimne a zo srdca poviem, že pred príchodom na Slovensko som o krajine nič nevedel. Myslím, že som sa dozvedel o Slovensku len 2-3 mesiace predtým, než som prišiel. Aby som bol úprimný, ako chlapec som chcel raz opustiť krajinu, svoju rodinu a začať svoju životno–futbalovú cestu niekde v zahraničí. Trochu som sa toho obával a môj otec mi vždy prízvukoval, aby som bol odvážny a vždy si pamätal a nikdy nezabudol, odkiaľ pochádzam, kto ma vychoval. Držím sa toho a ďakujem rodine," povedal zo srdca Adekuoroye pre oficiálny klubový web. A hoci sa najprv zastavil v Spišskej Novej Vsi, rýchlo sa presunul do Serede, s ktorou oslávil postup medzi elitu. "Som potešený, že som mohol byť pri historickom okamihu pre klub, postupe do najvyššej súťaže, je to pre mňa záväzok, snažím sa byť tímovým hráčom a čo najviac mu pomáhať. Vďačím za príležitosť, ktorú mi dala Sereď," pokračoval 23-ročný Afričan.

Napriek tomu, že pohádza z chudobnej krajiny z mesta Akure, nemyslí si, že by mu v detstve niečo chýbalo. Dopredu ho vždy hnala vášeň pre futbal. "Moje detstvo nebolo zlé, pretože rodičia ma podporovali v snoch a snažili sa mi pomôcť v čomkoľvek, čo som robil. Veľmi si cením, že pochádzam z rodiny, ktorá miluje šport. Svoju futbalovú kariéru som začal vo veku 7-8 rokov kvôli vášni, ktorú som si vybudoval k tejto hre. Môj ocino bol veľký milovník futbalu, pamätám si, že ma povzbudzoval, aj na to, ako mi kúpil prvé kopačky – biele Diadory. Som hrdý, že som sa narodil v Nigérii," nezaprel svoje národovectvo Adekuoroye, ktorého vzorom bol slávny Francúz Patrick Vieira. "Môj otec mi vždy hovoril, že hrám podobným štýlom, ako on. Nemal som ho možnosť sledovať ako aktívneho hráča, ale mám jeho videá, ktoré mi otec raz kúpil."

Stále mladý perspektívny záložník je spokojný s doterajšími výkonmi tímu, ktorému sa v pozícii zelenáča podarilo postúpiť do nadstavbovej skupiny o titul. Podľa Nigeríjčana je to aj z dôvodu dobre nastolených vzťahov v hráčskej kabíne. "Som veľmi spokojný s našimi výkonmi v sezóne, počíname si nad očakávania všetkých. Sereď ako klub je skupina ľudí, ktorí sme sa najprv pozerali na záchranu a odrazu prišiel príjemný šok pre nás. V  kabíne sa cítim veľmi dobre. Mám dobrý vzťah s každým v tíme a snažíme sa jeden druhého pochopiť, podržať. Nálada niekedy závisí od výsledku, či v zápase vyhráme, či prehráme, vtedy bývam smutný. Dušou nášho tímu je súdržnosť. Máme veľkého vodcu, Ľuba Michalíka, ktorý je veľmi múdry, veľmi ho rešpektujem a poslúcham. Našiel som v Seredi skutočne skvelú partiu hráčov,“ dodal pre klubový web hráč s prezývkou Banki, ktorý na záver priblížil, aký je v súkromí.

"Som jednoduchý človek a rád nadväzujem kontakty, priateľstvá, snažím sa byť milý. Mám rád čítanie, počúvanie hudby a sledovanie dobrodružných filmov. Mám rád súkromie, čas určený len pre seba, ten mi dáva priestor premýšľať o tom, čo som urobil dobre, alebo zle a ja som ten typ človeka, ktorý sa vie ospravedlniť, ak som urobil chybu, niečo pokazil. Niekedy sa ospravedlňujem, aj keď mám v tej-ktorej veci pravdu, len aby dotyčná osoba pochopila, že moja zdvorilosť a ľudskosť je nad moje ego. Som rád, keď vidím okolo seba šťastných ľudí," uzavrel Adekuoroye.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia