spravy.sk spravy.sk

Kapitán Michaloviec Igor Žofčák rozhodol o svojej budúcnosti
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Kapitán Michaloviec Igor Žofčák rozhodol o svojej budúcnosti

Už v závere minulého fortunaligového ročníka sa nahlas špekulovalo, že kapitán MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák ukončí profesionálnu kariéru. Stále jeden z najlepších hráčov našej najvyššej súťaže sa napokon rozhodol predĺžiť si ju. Prv o jeseň, nakoniec i o jar. Výraznou mierou dopomohol žlto-modrým k ich historicky najúspešnejšej sezóne.

V apríli oslávil rodák z Michaloviec už 36. narodeniny, no na trávniku pravidelne dokáže zatieniť i o generáciu mladších futbalistov. Fyzicky skvele pripravený dispečer stredu poľa je hnacím motorom MFK Zemplín. Vďaka svojim skúsenostiam je akousi predĺženou rukou trénera Antona Šoltisa a táto spolupráca funguje výborne. Mnohí sa v Michalovciach obávajú, kto dokáže nahradiť bývalého hráča Ružomberka, Sparty Praha, Jablonca, Slovana Bratislava či Nyíregyházy, keď sa rozhodne zavesiť kopačky na klinec. Nateraz ale tento problém riešiť nemusia.

„Milí fanúšikovia! Naša klubová legenda a kapitán v jednej osobe Igor Žofčák bude aj v nasledujúcej sezóne Fortuna ligy obliekať žltý dres MFK Zemplín Michalovce,“ touto správou dnes priaznivcov potešil klub na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

zdroj: Facebook/MFK Zemplín Michalovce

Žofčák odohral v tejto sezóne 22 zápasov, v ktorých strelil 5 gólov a pridal 4 asistencie. V prípade núdzy nastupoval dokonca i v obrane. Z dôvodu, že má okrem futbalu už aj ďalšie zamestnanie, nezasiahol do všetkých ligových stretnutí. Napriek tomu je štatisticky a herne najlepším hráčom piateho tímu priebežného poradia Fortuna ligy.

Michalovce, ktoré už v závere sezóny bojujú len o udržanie si piatej priečky, čakajú ešte dva zápasy. V sobotu 18. mája privítajú na svojom štadióne majstra ŠK Slovan Bratislava, s úspešným ročníkom sa rozlúčia 24. mája na pôde Dunajskej Stredy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia