spravy.sk spravy.sk

Kariéru v tichosti napokon neukončí. Superstrelec Vittek opäť nastúpi za Slovan
zdroj: TASR

Kariéru v tichosti napokon neukončí. Superstrelec Vittek opäť nastúpi za Slovan

Takmer rok bol bez klubovej príslušnosti a kariéru mal ukončiť v tichosti. Teraz sa však karta obrátila. Futbalový útočník Róbert Vittek odohrá ešte jeden zápas za ŠK Slovan Bratislava. "Belasí" v poslednom kole tohtosezńnej edície Fortuna ligy doma v poslednom kole privítajú Sereď a oficiálne si prevezmú trofej pre majstra Slovenska. Ešte predtým však do ostrého ligového merania síl nastúpi práve 37-ročný Vittek, dnes už ikona nielen pre klub z Tehelného poľa, ale aj slovenskú reprezentáciu, kde je najlepším strelcom v histórii SR (23 gólov). Zápas sa odohrá v piatok 24. mája o 19:00.

"Róbert Vittek patrí medzi veľké osobnosti klubu a zaslúži si dôstojný rozlúčkový zápas v drese Slovana, aby sme mu mohli poďakovať za všetko, čo pre nás urobil. Snažili sme sa nájsť čo najvhodnejšiu formu a načasovanie tohto zápasu. Nechceli sme zvoliť formu nejakého exhibičného duelu, pretože si myslíme, že Robo si zaslúži niečo viac. Dohodli sme sa, že zasiahne do posledného zápasu sezóny, v ktorom sa z pozície hráča oficiálne rozlúči so Slovanom Bratislava. Fanúšikovia ho ešte raz uvidia v zápasovom nasadení a bude mať šancu zaokrúhliť svoj gólov v Slovane na sto, keďže k tejto méte mu chýba jediný presný zásah," priblížil pre oficiálny klubový web generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Róbert Vittek získal so Slovanom v sezóne 2013/14 majstrovský titul a prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018). Patrí preto k najväčším osobnostiam klubu v novodobej histórii. Pred zápasom so Sereďou absolvuje s mužstvom niekoľko tréningových jednotiek. "V prvom rade si vážim a ďakujem, že klub prišiel s touto myšlienkou. Splní sa mi jeden zo snov, ktorým bolo si ešte raz zahrať na Tehelnom poli. Veľmi som túžil sa ešte raz v pozícii hráča predstaviť pred našimi fanúšikmi. Som nesmierne rád, že tá chvíľa nastane v poslednom zápase sezóny, v ktorom zároveň oslávime majstrovský titul. Verím, že si to užijem spoločne s ľuďmi, ktorí ma počas celej kariéry podporovali a taktiež s fanúšikmi,“ povedal dojatý Vittek, ktorý môže zaznamenať spomenutú métu, a to 100 gólov v drese bratislavského mužstva. "Nad stovkou gólov za Slovan veľmi nerozmýšľam. Ak sa mi podarí dať gól, tak budem len rád, ale myšlienka tohto zápasu je o niečom úplne inom. V prvom rade sa chcem rozlúčiť s priaznivcami na Tehelnom poli a taktiež so Slovanom. Veľmi sa už teším,“ doplnil Vittek.

V Slovane sa dobre stavaný zakončovateľ prebojoval do A-tímu z dorastu, po štyroch rokoch medzi mužmi prestúpil do nemeckého Norimbergu. Neskôr pôsobil i vo francúzskom Lille, tureckých tímoch Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BB, aby sa v roku 2013 vrátil práve do Slovana. V roku 2016 ešte Vittek krátko pôsobil v maďarskom Debrecíne, no jeho posledným klubom bol opäť Slovan, a tak to bude aj ku koncu kariéry, kedy s týmto klubom oslávi zisk majstrovskej trofeje. "Symbolicky spolu s oslavami titulu sa v pozícii hráča rozlúčime aj s Robom, ktorý bude teda tiež súčasťou majstrovského tímu a zdvihne nad hlavu víťaznú trofej. Verím, že naši priaznivci opäť zaplnia Tehelné pole a pri príležitosti majstrovských osláv i rozlúčkového zápasu Róberta Vitteka vytvoria podobne výbornú atmosféru ako na predchádzajúcich domácich dueloch,“ dodal Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia