spravy.sk spravy.sk

Mak po majstrovských oslavách: Nezabudnem na ne do konca života
zdroj: TASR

Mak po majstrovských oslavách: Nezabudnem na ne do konca života

Futbalisti Zenitu Petrohrad so slovenským reprezentantom Róbertom Makom absolvovali v nedeľu po domácom zápase 28. kola a triumfe 3:1 nad CSKA Moskva majstrovské oslavy. Pred zaplneným hľadiskom na modernom štadióne si ich poriadne užili aj s rodinami a Mak na ne podľa vlastných slov nikdy nezabudne.

Zenit získal titul už tri kolá pred koncom ligy, keď predminulý víkend remizoval na pôde Achmatu Groznyj 1:1. Je pre neho šiesty v klubovej histórii. V nedeľu Petrohrad síce prehrával, ale na radosť fanúšikov priebeh otočil. Mak nastúpil v 68. minúte a v sezóne tak za Zenit zatiaľ odohral 18 ligových zápasov, v ktorých dal jeden gól. Celkovo dal v tejto sezóne za klub 6 gólov. "Síce vedenia sa ujali hostia, no zápas sme otočili a doviedli ho do víťazného konca. Naše víťazstvo bolo zaslúžene. Pravdu povediac, bolo jedno ako dopadne duel. Nachystané oslavy majstrovského titulu by nám zápas nepokazil," uviedol slovenský krídelník pre svoj oficiálny web.   

oslavy Zenitu Petrohrad (foto: TASR/AP)

Oslavy boli veľkolepé. "Majstrovské oslavy? Nádherné! Zdolali sme nášho veľkého rivala, v hľadisku bolo 62-tisíc divákov. Oslavovali sme spolu s našimi rodinami, fanúšikmi. Nádherný zážitok, nezabudnem na to do konca života,“ dodal 28-ročný Mak.

instagram.com
Instagram.com

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia