spravy.sk spravy.sk

Prešov prvýkrát padol až do tretej ligy, hráči veria, že nastane vzkriesenie
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Prešov prvýkrát padol až do tretej ligy, hráči veria, že nastane vzkriesenie

Dve kolá pred koncom sezóny poznáme už trojicu vypadávajúcich z II. ligy. Celoštátnu súťaž opúšťajú okrem nováčika z Lipian aj dve niekdajšie bašty slovenského futbalu - FK Inter Bratislava a 1. FC Tatran Prešov.

Osud najstaršieho futbalového klubu na Slovensku, ktorý čoskoro oslávi 121. výročie svojho vzniku, sa definitívne spečatil uplynulý víkend, keď Prešovčania „doma“ v Stropkove iba remizovali s Petržalkou 1:1. Paradoxom je, že oba góly zápasu strelil hosťujúci útočník Erik Prekop. V 21. minúte do siete zeleno-bielych, v 39. minúte do vlastnej. 

„Opakuje sa to už po niekoľkýkrát. Začíname hrať, až keď dostaneme gól, to je dosť neskoro. Súper bol nad nami psychicky, ale dostali sme sa z toho, vyrovnali, druhý polčas sme hrali dobre. Chýbali nám góly,“ zhodnotil kapitán Tatrana Miroslav Keresteš. Skúsený obranca sa v zime vrátil do klubu, v ktorom vyrastal, s jasným cieľom - pomôcť mu k záchrane. To sa mu však nepodarilo. „K návratu ma viedol rodinný život a prišiel som aj kvôli trénerovi Mariánovi Prusákovi, on ma sem zavolal. Chcel som pomôcť, mrzí ma, že sa to nepodarilo,“ poťažkal si pre klubový web.

Prešov - Inter Bratislava hráči nástup
Spolu s Prešovom sa s celoštátnou druhou ligou lúči aj bratislavský Inter (foto: Martin Halik Photography)

Po 28 zápasoch má Prešov na konte len 27 bodov a už nedostihnuteľné osembodové manko na dvanástu priečku, znamenajúcu záchranu. V posledných dvoch zápasoch v druhej lige ešte vycestuje do Dubnice a so súťažou sa rozlúči v prechodnom domove v Stropkove, súbojom proti Banskej Bystrici. „Sú tam milí ľudia, ale nie je to ono. Keď nehráte svoje domáce zápasy doma a stále musíte cestovať a každý zápas hráte vonku, nie je tam ozajstná domáca podpora. Inak sa hrá vo svojom meste, keď vás príde povzbudiť rodina, priatelia, fanúšikovia. Ak nebude štadión, ťažko na niečo pomýšľať, či už v prvej alebo v druhej lige. Dúfajme, že sa to zmobilizuje, a že sa prešovský futbal dostane tam, kam patrí,“ zaželal si 22-ročný Filip Maník.

Výstavba nového štadióna v metropole Šariša aktuálne stojí, kedy bude nový stánok hotový nevedno. Niekdajšia bašta slovenského futbalu, ktorá vzbudzovala v krajine rešpekt, po prvýkrát vo svojej histórii vypadáva do tretej ligy. „Dúfajme, že všetko zlé bude na niečo dobré. Verím, že tak ako sa po vypadnutí vzkriesil košický futbal, nastane to vzkriesenie aj tu, a že sa to pohne aj so štadiónom,“ uzavrel jeden z obrovského množstva odchovancov trápiaceho sa tradičného klubu Filip Maník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia