spravy.sk spravy.sk

Slavia v priamom boji o titul zdolala Plzeň, Trpišovský varuje: Ešte nie je rozhodnuté
zdroj: facebook.com/SK Slavia Praha

Slavia v priamom boji o titul zdolala Plzeň, Trpišovský varuje: Ešte nie je rozhodnuté

Futbalisti Slavie Praha sú krôčik od zisku titulu v českej Fortuna lige 2018/2019. V nedeľu "zošívaní" v Edene zdolali obhajcu Viktoriu Plzeň 3:1 a tri kolá pred koncom nadstavby majú 5-bodový náskok.

Všetky góly padli až v záverečnej desaťminútovke. Domáci celý zápas tlačili, no mohli inkasovať, keď striedajúci Jan Kovařík trafil tyč. Potom ale prišli presné zásahy Lukáša Masopusta, Tomáša Součeka a Ibrahima Traorého. Na výsledku už nič nezmenila ani výstavná strela do šibenice Kovaříka v nadstavenom čase.   

"Sme spokojní, mali sme viac šancí aj územnú prevahu. Bol to boj, vyhrať sme si zaslúžili. Rozhodnuté však nie je. Ešte nás čakajú tri zápasy, budú veľmi ťažké. Doma derby a Jablonec, s ktorým sa nám nedarilo a potom v Ostrave. Čaká nás ešte veľa práce. V stredu hráme opäť a musíme potvrdiť víťazstvo. Posledný krok býva najťažší," citoval portál idnes.cz trénera domácich Jindřicha Trpišovského, ktorý označil za zlomový moment žrď Kovaříka: "Bol to zlom v zápase. Ak by sme inkasovali 25 minút pred koncom, bolo by to komplikované. Niekedy rozhodujú centimetre."   

Slavia Praha radosť
Futbalisti pražskej Slavie sú už len krok od zisku titulu (foto: slavia.cz)

Do hry sa v 69. minúte dostal slovenský reprezentant Miroslav Stoch. "Striedajúci hráči nám veľmi pomohli, z tlaku rezultovali všetky naše góly," dodal.      

V drese hostí odohrali Patrik Hrošovský a Roman Procházka celý zápas, Marek Bakoš hral od 78. minúty. Kouč Plzne Pavel Vrba už cíti, že obhajoba sa "Viktorke" rozplýva. "Nemyslím si, že už je rozhodnuté. Ale naša situácia je zložitá. Slavia to má vo svojich rukách," povedal Vrba. V prospech Slavie hrajú aj pomocné kritériá pri prípadnej rovnosti bodov.    

"Stretli sa dve mužstvá, ktorým veľmi záležalo na výsledku a tak sa čakalo na chybu. Bol to zápas o prvom góle, my sme mali tri situácie, keď sme ho mohli dať, ale nepodarilo sa nám to. My sme pri našich šanciach úspešní neboli, Slavia áno, bola produktívna, to sú fakty," zhodnotil Vrba.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia