spravy.sk spravy.sk

FOTO: Zbohom pásiky. Juventus po logu zmenil aj domáce dresy
zdroj: juventus.com

FOTO: Zbohom pásiky. Juventus po logu zmenil aj domáce dresy

Zdá sa, že vo vedení turínskeho Juventusu platí heslo „zmena je život“. Po tom, ako zmenili klubové logo, výrazne obmieňajú i vzhľad tradičných domácich dresov s čierno-bielymi pásikmi. A to napriek tomu, že ohlasy fanúšikov nie sú práve najlepšie.

Fotky nových dresov „starej dámy“ unikli na internet už koncom apríla, no v týchto dňoch sa definitívne dostali aj do predaja. Klasické farby čiernu a bielu doplnila ružová. Tá sa naposledy na dresoch Juventusu objavila pred 116 rokmi, pri vzniku klubu tvorila prevažnú časť vtedajšieho dresu. Kvôli prílišnej podobnosti s konkurenčným Palermom v Juventuse „presedlali“ na čierno-bielu kombináciu. Tak znie i prezývka talianskeho giganta „Bianconeri“, teda čierno-bieli.

Nové dresy Juventusu (8 obrázkov v galérii)

Vedenie slávneho klubu si zrejme povedalo, že keď fanúšikovia prekúsli zmenu loga, hoci v januári 2017 sa aj proti tomu nahlas búrili, prežijú i zmenu dresov. „Týmto chceme predstaviť budúcnosť Juventusu. Ak chceme ďalej rásť, musíme neustále vyhrávať a vyvíjať sa, aby sme dosiahli vytýčené ciele,“ vyhlásil pri predstavovaní nového loga prezident klubu Andrea Agnelli. Podobné slová zrejme predstavitelia Juventusu zvolia i tentoraz.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia