spravy.sk spravy.sk

Kentoš zmenil názor na žilinskú krízu. Čo nás bolí, to súpera nie, myslí si Škvarka
zdroj: TASR

Kentoš zmenil názor na žilinskú krízu. Čo nás bolí, to súpera nie, myslí si Škvarka

Keď to nejde, tak to nejde. Presne to si môžu hovoriť futbalisti MŠK Žilina, ktorí sa viditeľným spôsobom dostali do hernej krízy. Po konci základnej časti Fortuna ligy sídlili na druhom mieste a pohárovú Európu mali na pár krokov. Situácia sa v nadstavbovej časti zmenila a "šošonom" už iba zázrak pomôže k 3. miestu. Šesť prehier po sebe už znamená jasnú krízu, ktorú si tréner Jaroslav Kentoš nechcel pripustiť. Po vysokej sobotňajšej prehre 2:6 proti bratislavskému Slovanu zmenil názor.

"Šesť prehier za sebou možno nazvať výsledkovou krízou. Musíme sa s tým popasovať," hovoril po poltucte zaváhaní 44-ročný kouč. Ten presne popísal chyby, ktoré "žlto-zelení" robia. "Proti Slovanu sme zápas začali individuálnou chybou a súpera sme posadili na koňa. Celá stratégia sa nám potom zrútila. Naša hra v obrane bola veľmi zlá, prejavili sa všetky naše slabiny. Nie je jednoduché bojovať na troch frontoch a náš káder je dosť mladý. Čo sa týka hry, je to dosť kruté, súper nás tvrdo trestá za každé zaváhanie. Sme nesmierne citliví na priechody do obrany a máme problémy s rýchlymi protiútokmi súpera," jasne pomenoval žilinské nedostatky Kentoš.

Klub zo severu Slovenska je známy práve tým, že dáva šancu mladým odchovancom. To si môže vybrať svoju daň. "Máme mladé mužstvo, mladých stopérov, najviac skúseností má Martin Králik. Ja som tu na to, aby som ich podporil. Keď sa dostanete do zlej fázy, chyby sa kopia a robia ich aj pre nižšie sebavedomie. V zápase proti 'belasým' chyboval Anang, ktorý má 19 a bolo to niečo nezvyčajné. Nemôžem mu to však zazlievať," pokračoval Kentoš.

Podobnú myšlienku vyslovil aj žilinský kapitán Michal Škvarka. Vek si podľa neho vyberie svoju daň aj v podobe bolesti. "Sme málo dôrazní aj efektívni. Hráči sa pritom neuveriteľne snažia, dorážajú, idú do osobných súbojov a bolí ich to. Je to totiž viackrát na hranici so zákernosťou. Súperových hráčov pritom vôbec nebolí, keď sa do niečoho podobného pustia. Tvoria si, ako sa im zachce, prenikajú medzi troch našich hráčov, atď. Je to veľmi náročné, ale taký je futbal. Nikdy nedostanete nič zadarmo a keď áno, vráti sa vám to," dopĺňa slová lodivoda MŠK Škvarka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia