spravy.sk spravy.sk

Valverde má aj po vypadnutí z LM podporu vedenia Barcelony
zdroj: TASR/AP

Valverde má aj po vypadnutí z LM podporu vedenia Barcelony

Tréner Barcelony Ernesto Valverde cíti aj napriek vypadnutiu v semifinále Ligy majstrov s Liverpoolom podporu prezidenta klubu Josepa Bartomeua. Ten sa za 55-ročného kouča postavil po tom, ako sa na verejnosti začali množiť špekulácie o jeho možnom odvolaní.

“Vôbec sa tým nezaoberám. Chcem pokračovať v načatej práci a čeliť vzniknutej situácii. Hovoril som s prezidentom a na jeho podpore sa nič nezmenilo. Je mi jasné, že po takomto výbuchu nastane chaos. Máte pocit, že najlepšie by bolo všetko spáliť, ako keď dieťa dostane záchvat zlosti. To je však chyba, práve toto je tá chvíľa, keď musíte zlepšiť to, čo nefunguje a nie začať úplne od znovu,“ citovala agentúra AFP slová Valverdeho, ktoré odzneli počas sobotňajšej tlačovej konferencie.

Barcelona získala v tejto sezóne v predstihu ligový titul a 25. mája na tím čaká finále Kráľovského pohára proti Valencii. Ani domáce double však nemusí stačiť na to, aby zahojilo rany po prehre 0:4 na pôde Liverpoolu, ktorá znamenala vyradenie Barcelony z LM. Triumf v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži bol totiž hlavným cieľom “Blaugranas“ v tejto sezóne.

“Nepopieram, že nás vypadnutie z LM bolí. Musíme však k sebe byť úprimní. Liverpool má skvelý tím a prehrať s ním nie je žiadna hanba. Problém je, akým spôsobom sme prehrali. Obzvlášť nás mrzí náš výkon z druhého polčasu, keď sme si doslova nechali prekĺznuť postup medzi prstami. Musíme však hľadieť dopredu. Máme dostatok času na to, aby sme sa z toho spolu s našimi fanúšikmi dostali,“ uzavrel Valverde. Barcelone sa bude musieť v najbližších zápasoch zaobísť bez Luisa Suareza, ktorý podstúpil operáciu kolena. V nedeľňajšom stretnutí proti Getafe tak Uruguajčan na listine zranených doplní Ousmaneho Dembeleho, Arthura Mela a Rafinhu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia