spravy.sk spravy.sk

Trnava nastúpila s deviatimi defenzívnymi hráčmi, zvyšní dvaja vystrieľali záchranu
zdroj: TASR

Trnava nastúpila s deviatimi defenzívnymi hráčmi, zvyšní dvaja vystrieľali záchranu

Po sobote zostávajú do konca sezóny len dve kolá, v hre je už iba šesť bodov. O záchranu sa pobijú len tri mužstvá - Podbrezová (26 bodov), Trenčín (27 bodov) a Zlaté Moravce (31 bodov). Majster spred sezóny Spartak Trnava sa tri kolá pred koncom definitívne zachránil v najvyššej súťaži, keď na domácej pôde prevýšil posledný celok tabuľky.

Spartak pri zraneniach Grendela či Markoskiho nastúpil v improvizovanej zostave až s deviatimi defenzívnymi futbalistami, v strede poľa operovali Rada a Janečka, na krídlach typologickí krajní beci Čonka a Hing-Glover. „Donútili nás k tomu zranenia. Markoski má natrhnutý sval, Sloboda je po otrase mozgu. Snažili sme sa o vyváženie ofenzívy a defenzívy. V prvom polčase bol v útoku slabší pohyb, ale v druhom polčase sa to z našej strany zlepšilo. Iste, že kvalita v útoku nebola tak vysoká ako keby tam hrali Grendel či Markoski, ale museli sme sa s touto realitou vyrovnať,“ reagoval na otázku ProFutbal.sk tréner Spartaka Michal Ščasný.

O útok sa snažila predovšetkým dvojica hráčov Fabian Miesenböck a Kubilay Yilmaz. V 13. minúte vymysleli akciu na krídle, z ktorej nasledoval vlastný gól Obročníka, v 64. minúte po centri Miesenböcka s prehľadom zakončil Yilmaz a štvrťhodinu pred koncom zavesil aj Miesenböck. „Máme veľa kvalitných hráčov, ale ešte viac zranených. Našťastie si s Fabianom dobre rozumieme, takisto aj s Depetrisom. Ten bol posledných päť týždňov zranený a zatiaľ sa zranili ďalší. Máme tam v útoku rôzne varianty, dnes odviedli všetci dobrý výkon,“ poznamenal Kubilay Yilmaz, ktorý mohol pridať aj viac gólov. „Snažím sa skórovať v každom zápase. Dnes som mal šance, ktoré som mal vyriešiť lepšie,“ priznáva.

Kubilay Yilmaz
Yilmaz skóroval v každom z posledných piatich jesenných stretnutí, vrátane duelu s Fenerbahce v Európskej lige. Po zime sa rozbieha pomalšie, proti Podbrezovej však vsietil už piaty jarný gól. (foto: TASR)

Tromi domácimi bodmi sa andeli definitívne zachránili v lige. „Nemali sme to jednoduché. Nie je to ale obraz sily mužstva, máme na viac. Chceme skončiť prví v dolnej šestke, aby sme to dokázali, vyhrať obe posledné kolá,“ stanovuje ciele turecký útočník, ktorý po záchrane môže so spoluhráčmi konečne osláviť zisk Slovnaft Cup-u. Od trénera dostanú zaslúžené voľno. „Dostali dva dni voľna. Už niečo organizujú, pretože Grendel ide v pondelok na operáciu kolena. Chalani si ale za túto sezónu zaslúžia obrovskú poklonu. Nemali to ťažké len na ihrisku, museli sme si vytrpieť horkosti aj zo strany niektorých ľudí. Máme za sebou veľké úspechy, dostali sme sa do skupinovej fázy Európskej ligy, vyhrali sme národný pohár po viac ako dvadsiatich rokoch a teraz sme sa úspešne vysporiadali so záchranou, kam Spartak síce nepatrí, ale som rád, že sme niektorým ľuďom konečne zavreli hubu, dodal Ščasný.

Definitívna záchrana by mohla opäť pomôcť aj v rokovaniach o odpredaji klubu. Po víťazstve v pohári sa v médiách hovorilo o rokovaniach medzi súčasným majiteľom Vladimírom Poórom a spoločnosťou Cinemax. „Niektorí to určite čítajú, ale ja naozaj nečítam vôbec nič. Občas mi priatelia volajú, ak sa píše konkrétne o mne, ak som trebárs hráč kola. Vtedy si o sebe aj ja celkom rád prečítam. (smiech) Ale tieto témy idú mimo mňa, nevnímam to. Nechcem sa tým zaťažovať, mojou úlohou je strieľať góly tu a teraz. A či to riešia ostatní chalani, to neviem. Téma v kabíne to rozhodne nie je,“ dodal pre ProFutbal.sk Yilmaz.

Trenčín - Podbrezová (Vantruba)
O vypadnutie, respektíve baráž už Podbrezová bude bojovať len s Trenčínom, prípadne s desiatymi Zlatými Moravcami. (foto: Róbert Fritz)

Úplne inú náladu prežívajú expartakovci Martin Vantruba a Matej Oravec. Tí dnes hrajú za Podbrezovú, ktorá figuruje v tabuľke na poslednom mieste. „Bolo to špecifické. Som rád ako ma po dlhšom čase prijali fanúšikovia, aj na záchranu chodia v nadpriemernom počte,“ so zmiešanými pocitmi hovoril po zápase pre ProFutbal.sk brankár Martin Vantruba. „Mali sme kvalitu na víťazstvo v Trnave, prvý polčas bol z našej strany vynikajúci. Položila nás séria menších chýb a inkasovali zbytočné góly. Ak by nám to vzadu fungovalo, tak nedostaneme tri góly a nie sme tam, kde sme. Niet však už viac času, musíme sa riadne skonsolidovať, lebo nás čakajú rozhodujúce zápasy. Padli sme najnižšie ako sa dalo. Musíme zabudnúť na túto prehru, aj na všetky predchádzajúce a vyhrať oba zostávajúce duely,“ zhrnul jednoznačný plán klubu mladý brankár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia