spravy.sk spravy.sk

Dlhú cestu na východ odmietal, po hetriku zmenil názor. Mám novú motiváciu, tvrdí Šporar
zdroj: skslovan.com

Dlhú cestu na východ odmietal, po hetriku zmenil názor. Mám novú motiváciu, tvrdí Šporar

K zisku majstrovskej trofeje môže pridať aj nový rekord súťaže a je k nemu nesmierne blízko. Slovinský futbalista Andraž Šporar sa zaskvel hetrikom v drese ŠK Slovan Bratislava v sobotňajšom zápase proti MŠK Žilina a priblížil sa k cieľu stať sa najlepším kanonierom v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Pri sobotnej výhre 6:2 nad MŠK Žilina nastrieľal polovicu gólov svojho tímu a celkovo ich má na konte vo Fortuna lige už 26, o 3 menej ako Róbert Semeník ešte v sezóne 1995/1996. Do konca sezóny zostávajú dva duely a cieľ je blízko, hovoriť o ňom však nahlas nechce.

"O pokorení rekordu hovoriť odmietam," vyjadril sa Šporar po úspešnom vystúpení proti "šošonom" v mixzóne. Zároveň však odmieta, že by to bolo pre poverčivosť, i keď podľa jeho slov na tom niečo bude. "Nie som poverčivý, avšak vždy, keď hovorím o rekorde, nedarí sa mi dávať góly,“ skonštatoval s úsmevom zakončovateľ "belasých", ktorý sa predstavil s kapitánskou páskou na ruke. Slovinec sa v predošlých siedmich zápasoch v nadstavbovej časti o titul trafil do bránky súpera "iba" trikrát a v pozícii kapitána vôbec prvý raz. Jeho krátku odmlku vnímal aj tréner Slovana Martin Ševela, ktorý však svojmu superstrelcovi vždy veril.

"Andraž je najlepší útočník v lige a najmä zo začiatku dával góly na počkanie. Verili sme preto, že sa mu to podarí. Posledné duely sa trápil strelecky, teraz sa však konečne nadýchol. Na rekord máme ešte dva zápasy a urobíme všetko pre to, aby sa mu ho podarilo prekonať. Už dávnejšie dom hovoril o čiastkových cieľoch. Sezóna bez prehry nám nevyšla, chceme však, aby mal rekord," podotýka k možnému úspechu svojho zverenca kouč bratislavského klubu.

Samotný 25-ročný zakončovateľ bol nesmierne nadšený z toho, že premiérový hetrik v belasom drese (tretí kariérny celkovo) dosiahol pri oslavách storočnice klubu. "Pre mňa je niečo špeciálne dať tri presné zásahy na Tehelnom poli. Podarila sa mi presná trefa aj pri našej premiére na novom stánku a aj prvý hetrik na tomto štadióne, a to pri storočnici. Bola to dôstojná oslava, tempo bolo doslova strhujúce. Aj preto som za to nesmierne šťastný, je to niečo špeciálne. Na lopte, ktorou som dal tretí gól, mám podpisy od všetkých spoluhráčov. Nechám si ju na pamiatku ako pripomienku," priznal Šporar s naveky pamätnou loptou v ruke.

Zároveň sa úprimne vyznal, že na ďalšie ligové kolo vycestovať nechcel. Dôvod? Túžba vydýchnuť si. Avšak nová motivácia zmenila všetko. Ňou je práve siahanie na spomenutý rekord súťaže. "V najbližšom stretnutí o týždeň máme Michalovce, tam nie je ľahké hrať či dávať góly a pôvodne som tam ani nechcel ísť. Je to sedem hodín od Bratislavy a túžil som mať trošku voľna, teraz ho ale nemôžem vynechať. Mám novú motiváciu," zažartoval Šporar, ktorý by prípadný rekord oslávil v poslednom fortunaligovom stretnutí v domácom prostredí proti Seredi. "Tam bude už všetko jasné. Získať v jednom zápase pohár aj rekord, to by bolo priam perfektné," uzavrel Šporar.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia