spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka rozhodla: Finále pohára so 65-tisícovou dohrou
zdroj: TASR

Disciplinárka rozhodla: Finále pohára so 65-tisícovou dohrou

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) udelila tresty pre kluby či hráčov za posledné obdobie. Vrátila sa aj k finálovému duelu Slovenského pohára (Slovnaft Cup), kde Nitra vyčíslila škody a disciplinárka pokuty pre zúčastnené tímy.

Mesto Nitra spolu s futbalovým klubom definitívne vyčíslili škody, ktoré spôsobili fanúšikovia Trnavy a Žiliny na štadióne počas finále 1. mája. Klub hneď po zápase avizoval vytrhnuté sedačky, poškodené striedačky, obhorený trávnik od svetlíc či vypálenú umelú trávu. „Celková škoda je približne 53-tisíc eur, z toho 46-tisíc eur na strane fanúšikov Trnavy a 7-tisíc eur v sektore Žilinčanov,“ informoval médiá hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek. V trnavskom sektore bolo viac ako sedemdesiat poškodených sedačiek, v žilinskom sektore viac ako tridsať. Najvyššia škoda je na trávniku pri trnavskom sektore, vyšplhala sa cez desaťtisíc eur.

Tieto škody si bude SFZ nárokovať od oboch klubov. Disciplinárna komisia vymerala pre kluby aj ďalšie tresty, Žilinčania za správanie sa svojich fanúšikov, konkrétne za použitie pyrotechniky, zapálenie šálu na tribúne, vhodenie plastových pohárov a tričiek na hracej ploche, vniknutie na hraciu plochu a poškodenie zariadenia štadióna, zaplatia 3-tisíc eur. Trnavčania dostali pokutu až 9-tisíc eur, ich priaznivci sa previnili použitím pyrotechniky s následným prerušením stretnutia, vhodením pyrotechniky na hraciu plochu s opätovným prerušením hry, vhodením plastových pohárov s pivom na hraciu plochu, obliatím Michala Škvarku, zasiahnutie pomocného asistenta rozhodcu plastovým pohárom s pivom s opätovným prerušením stretnutia, vniknutím divákov na hraciu plochu, poškodením trávnika a zariadenia štadióna. Spartaku tiež hrozí aj odohranie vonkajšieho zápasu bez fanúšikov.

Pokuty dostali aj ďalšie kluby za správanie sa fanúšikov počas ligových stretnutí. Po zápase 6. kola DAC - Slovan zaplatia oba kluby 300 eur. Žilina bude čeliť šetreniu za súboj 7. kola proti DAC. Lokomotíva Košice obišla za poškodenie dverí v šatni hostí v Šamoríne s upozornením. V šetrení bude komisia pokračovať aj v prípade troch druholigových klubov, Trebišov po domácom zápase s Popradom a tiež kluby Bardejov a Prešov po vzájomnom zápase.

Disciplinárka riešila aj individuálne tresty. Po vylúčení v minulom kole bude chýbať Michalovčan Jose David Casado Garcia, za piatu žltú kartu v sezóne budú v najbližšom kole chýbať Dominik Kružliak z Ružomberka, Miroslav Viazanko z Podbrezovej a útočník Trenčína Hamza Čatakovič. V druhej lige budú tento víkend pauzovať Dubničania Rajmund Mikuš a Maroš Čurik. Špeciálny trest dostal michalovský obranca Llazaros Rota, ktorý má pozastavený výkon za údajné opľutie Seredčana Alexa Ivána. Trest na jeden duel dostal spätne aj Martin Válovčan, podľa komisie rozhodcov penaltový stret prifilmoval, a tak ViOn kopal penaltu v poslednom kole neoprávnene.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia