spravy.sk spravy.sk

Baleov agent sa obul do Zidana: Neviem, či chce, aby Gareth v klube zostal
zdroj: TASR/AP

Baleov agent sa obul do Zidana: Neviem, či chce, aby Gareth v klube zostal

Hoci má Gareth Bale i celý Real Madrid za sebou doslova hroznú sezónu, waleský krídelník je údajne v hlavnom meste Španielska veľmi spokojný. Vyhlásil to jeho agent, ktorý ale na druhej strane priznal, že v hre je návrat jeho klienta späť do anglickej Premier League.

V júli už tridsaťročný krídelník sa môže vrátiť na Ostrovy v prípade, že dostane zaujímavú ponuku. Zdá sa, že v Reale Madrid, kde však má dlhodobý kontrakt, by ho k zotrvaniu v tíme ani príliš nepresviedčali. 

Rodák z Cardiffu bol hrdinom minuloročného finále Ligy majstrov, keď rozhodol o triumfe „bieleho baletu“ nad Liverpoolom. Po odchode trénera Zidana a prestupe Cristiana Ronalda do Juventusu však nezvládol úlohu ťahúňa tímu. Celkovo nastúpil v tejto sezóne do 42 zápasov, strelil v nich 14 gólov, no v kritických momentoch nebol tým hráčom, ktorý by trápiace sa mužstvo prebudil.

Gareth Bale
Gareth Bale má v Reale Madrid kontrakt platný na ďalšie tri roky (foto: TASR/AP)

Mnohí očakávali, že po návrate Zidana na lavičku Realu waleský rýchlik znovu ožije, no zatiaľ sa tak nestalo. Aj z tohto dôvodu sa čoraz viac špekuluje o jeho letnom prestupe. „Je samozrejme možné, že ak niekto siahne do vrecka a zaplatí toľko, ako si Gareth zaslúži, tak sa transfer môže uskutočniť. Nemôžete sa pýtať, o akej sume tu hovoríme. Ide o veľa peňazí,“ povedal pre Sky Sports Baleov agent Jonathan Barnett

Zinedine Zidane sa vyjadril, že Baleova budúcnosť v klube je otvorená, každopádne, skúsený ofenzívny stredopoliar má zmluvu na ďalšie tri roky a nasilu sa preč nechystá. „Chce zostať, no nie som si istý, či tréner Zidane chce, aby zostal. Každopádne, v tejto chvíli Gareth zostáva v Reale Madrid. Má platný kontrakt až do roku 2022 a je spokojný. Podľa môjho názoru bol Gareth jedným z troch - štyroch najlepších hráčov na svete, no pán Zidane si to nemyslí. Je to jeho názor, na ktorý má nárok. Nebudem ho kritizovať,“ uzavrel s uštipačným odkazom Barnett.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia