spravy.sk spravy.sk

Ronaldo skritizoval postoj priaznivcov Barcelony k hráčom: Messi nikdy nemôže za prehru? Neúctivé
zdroj: Twitter @Rmd7futbol

Ronaldo skritizoval postoj priaznivcov Barcelony k hráčom: Messi nikdy nemôže za prehru? Neúctivé

Kritiky na výkony Lionela Messiho nie sú časté a ešte zriedkavejšie je počuť ich z tábora fanúšikov FC Barcelona. Tento fakt si všimol aj legendárny brazílsky futbalista Ronaldo Luís Nazário de Lima, známy jednoducho ako Ronaldo. Ten si ako bývalý hráč "blaugranas" (1996-1997) nedal servítku pred ústa po nevydarenom semifinále Ligy majstrov, v ktorom Barcelončania napriek výhre v prvom zápase 3:0 nepostúpili do finále. Po prehre 0:4 sa vzniesla kritika predovšetkým na trénera a ďalších hráčov.

"Barcelona má skvelý tím, a to vrátane najlepšieho hráča na svete - Messiho. Nedávno som však počul, že ak prehrá, je to vina Ernesta Valverdeho, Philippeho Coutinha a ďalších. No nikdy to nie je kvôli Argentínčanovi. Naopak, keď triumfujú, vždy je to Messiho zásluha. Myslím si, že je to veľký nedostatok úcty a rešpektu voči ostatným futbalistom a realizačnému tímu," nechal sa počuť dnes už 42-ročný bývalý útočník na jednom evente v Španielsku. Citoval ho aj web denníka Marca.

V krátkosti sa Ronaldo následne ešte vrátil k odvetnému zápasu na Anfield Road, ktorý Liverpoolu vyšiel najlepšie, ako mohol. "Keď je motivácia vyššia než tá, ktorú má súper, vždy je možný obrat. Intenzita LFC Barcelonu neprekvapila, ale chýbalo jej aj trochu šťastia. Tím z Camp Nou odohral doma skvelý prvý zápas s výnimočným výkonom Messiho. 'The Reds' ich však prekonali v odvete väčšou túžbou, silou, efektivitou a emocionálnou inteligenciou. Priam ich zjedli zaživa," zhodnotil legendárny Juhoameričan.

Dvojnásobný držiteľ titulu majstra sveta vo futbale si napriek semifinálovému zlyhaniu Barcelony myslí, že Katalánci prežívajú úspešný ročník. "Dostali sa do semifinále Ligy Majstrov, vyhrali La Ligu a sú vo finále Copa del Rey. To sa nedá len tak hodiť za hlavu," uzavrel Ronaldo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia