spravy.sk spravy.sk

Slavia Praha má pred dôležitým šlágrom poriadny dôvod na radosť
zdroj: TASR

Slavia Praha má pred dôležitým šlágrom poriadny dôvod na radosť

Futbalisti Slavie Praha budú mať na nedeľňajšom dôležitom ligovom dueli proti Viktorii Plzeň na domácom štadióne podporu fanúšikov aj zo severnej tribúny. O odložení dvojzápasového trestu za výtržnosti zo semifinálového súboja Českého pohára proti Sparte Praha informovalo v stredu vedenie disciplinárnej komisie.

Okrem Slavie navrhla odloženie trestu z bezpečnostných dôvodov aj polícia. "Pre bezpečnosť opakovane požiadala Futbalovú asociáciu Českej republiky (FAČR) o zrušenie pôvodného rozsudku. Tejto žiadosti sme na základe dôkladnej analýzy vyhoveli," uviedol predseda odvolacej komisie FAČR Jan Lego.

K rozhodnutiu viedli obavy, že by jadro domácich fanúšikov obsadilo južnú tribúnu, ktorá sa nachádza v blízkosti sektora hostí. "Bezpečnosť na štadiónoch a v ich okolí je pre nás priorita číslo jedna. Preto sme nemohli žiadosť polície brať na ľahkú váhu," dodal Lego pre portál idnes.cz.

Slavia dostala aj pokutu 100.000 korún. Okrem dvoch podmienok od vedenia ligy v tejto sezóne dostala trest za vyčíňanie fanúšikov aj od Európskej futbalovej únie (UEFA) pred domácim duelom štvrťfinále Európskej ligy s FC Chelsea.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia