spravy.sk spravy.sk

Világi po historickom úspechu pre DAC: Cieľom je majstrovský titul
zdroj: fcdac.sk

Világi po historickom úspechu pre DAC: Cieľom je majstrovský titul

Už tri kolá pred koncom sezóny môžu v Dunajskej Strede bilancovať. Na Žitnom ostrove sú s ročníkom 2018/2019 spokojní. Žlto-modrí totiž dosiahli konečným druhým miestom historický úspech. Majiteľ klubu Oszkár Világi verí, že v dohľadnom čase sa im ho podarí vyšperkovať.

DAC v nedeľu vyhral v Žiline 2:1 a na druhej priečke si tri kolá pred koncom vybudoval už nedostihnuteľný desaťbodový náskok pred tretím Ružomberkom. V klube i medzi fanúšikmi panovala nefalšovaná radosť. „Každý sa teší. Tri kolá pred koncom sezóny sme si zabezpečili druhé miesto. Je to ďalší krok vpred oproti vlaňajšiemu tretiemu miestu, ktoré sme si vybojovali až v záverečnom kole. V tejto sezóne boli naše výkony presvedčivejšie. Potvrdzuje sa, že sme z roka na rok silnejší. Musíme v tom pokračovať,“ rozhovoril sa pre klubovú televíziu čelný predstaviteľ FC DAC 1904 Oszkár Világi a jedným dychom dodal: „Dnes sme druhí. Vlani som sľúbil, že budeme majstri. Pred nami je teraz úloha dokázať to.“

Zápas v Žiline, po ktorom si DAC zabezpečil druhé miesto, sa niesol v špeciálnej atmosfére. Za domácich totiž nastúpili výlučne hráči z ich vlastnej liahne. „Už po predošlom víťazstve nad Slovanom som cítil, že nám druhé miesto nemôže uniknúť. Žilina veľmi dôstojným spôsobom prezentovala výsledky svojej desaťročnej práce. Nastúpila len s mladými odchovancami, čo je zaujímavý príklad aj pre nás. Aj my chceme ísť touto cestou a verím, že to dokážeme aj za menej ako desať rokov. Začali sme pred piatimi rokmi, tvrdo pracujeme a uvidíme, kedy sa u nás dostaví úspech tohto druhu. Toto druhé miesto je pre nás historický úspech, najviac ma teší, že sme ho dosiahli presvedčivou hrou,“ neskrýva spokojnosť prvý muž dunajskostredského futbalu.

Podobné búrlivé oslavy DAC zažíval i pred rokom, keď definitívne spečatil konečné tretie miesto vo Fortuna lige. Po príchode zo Žiliny čakalo v Dunajskej Strede na hráčov množstvo fanúšikov, ktorí spolu s nimi oslávili čerstvý úspech. Bodkou za úspešnou sezónou bude záverečný domáci zápas proti Michalovciam, po ktorom budú nasledovať oficiálne oslavy.

Oszkár Világi
Oszkár Világi netají, že jeho cieľom je majstrovský titul (foto: fcdac.sk)

„Vždy mi to dodáva silu, aby sme pokračovali. Bez fanúšikov to nemá zmysel robiť. Som rád, že neoslavujeme len tu, ale spolu s nami sa teší niekoľko ďalších stotisíc ľudí. Znamená to, že naša práca prináša radosť veľkému počtu ľudí,“ vyhlásil Világi, ktorý už odo dnes myslí na budúcu sezónu: „Vždy som tvrdil, že budeme majstri. Je to naša túžba. O tom je futbal. V budúcej sezóne bude pre nás dôležité aj účinkovanie v pohárovej Európe. Radi by sme v nej absolvovali čo najviac kôl. Máme svoje ciele, na ktoré sa už pripravujeme, keďže tie ligové ciele sú nateraz z našej strany splnené. Samozrejme, odohráme ešte dva domáce zápasy, verím, že v nich dokážeme zvíťaziť a ukázať dominantný futbal. Po poslednom stretnutí to chceme osláviť, pričom jedným očkom sa už budeme pozerať dopredu.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia