spravy.sk spravy.sk

Devätnásty ročník Memoriálu Petra Dubovského s medzinárodným zastúpením
zdroj: skslovan.com

Devätnásty ročník Memoriálu Petra Dubovského s medzinárodným zastúpením

Počas predposledného májového víkendu sa v Bratislave uskutoční atraktívny medzinárodný turnaj mladšieho dorastu futbalistov do 16 rokov, už 19. ročník Memoriálu Petra Dubovského. ŠK Slovan Bratislava ho každoročne organizuje vždy v čase nedožitých narodenín bývalého slovenského reprezentanta. O cennú trofej sa tento rok pobije šesť mužstiev.

Popri domácom výbere ŠK Slovan Bratislava prijali pozvánku zahraničné mužstvá SK Slavia Praha (ČR), Górnik Zabrze (Poľsko), Qabala SC (Azerbajdžan), Videoton FC (Maďarsko) a FK Crvena Zvezda Belehrad (Srbsko). Šesť tímov je rozdelených do dvoch trojčlenných skupín, v ktorých sa súperi stretnú každý s každým, jeden zápas bude trvať 2x30 minút. Súboje základných skupín sa odohrajú v sobotu 18. mája na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

Nedeľa už bude patriť súbojom o konečné umiestnenie, ktoré sa taktiež uskutočnia na Akadémii ŠK Slovan. Víťazi základných skupín si zahrajú vo finále a zvyšné mužstvá podľa svojho umiestnenia o bronz, resp. piate miesto. Vstup pre fanúšikov na zápasy je voľný. Klub o tom informoval na oficiálnom webe.

Súpermi "belasých" v základnej skupine bude azerbajdžanský tím Qabala SC a poľský tím Górnik Zabrze.

„Týmto memoriálom si každoročne pripomíname pamiatku skvelého futbalistu a úžasného človeka, ktorý odišiel príliš skoro a jeho náhly odchod nás všetkých dodnes bolí. Peter Dubovský je príklad talentu, ktorý vyrástol na bratislavských ihriskách a svojou pracovitosťou sa prepracoval až do Realu Madrid. Je inšpiráciou pre našich mladých hráčov, ktorým sa snažíme vytvárať čo najlepšie podmienky na futbalový rast a rozvoj. Devätnásty ročník Memoriálu Petra Dubovského sľubuje zaujímavé zápasy medzi kvalitnými tímami z rôznych krajín. Tešiť sa môžeme na konfrontácie rôznych futbalových štýlov. Verím, že aj tento ročník bude dôstojnou pripomienkou odkazu Petra Dubovského a že opäť uvidíme zaujímavé a kvalitné futbalové zápasy,“ vyhlásil športový riaditeľ ŠK Slovan Richard Trutz.

"Sme radi, že tradícia pokračuje a aj v tomto roku organizujeme Memoriál Petra Dubovského. V Bratislave privítame skutočnú kvalitu. O sile Slavie Prahy či Crveny Zvezdy ani netreba veľmi hovoriť, veľmi kvalitné tímy však majú aj Videoton FC či Górnik Zabrze. Menšou neznámou je azerbajdžanská Qabala SC, tá sa však v posledných rokoch na seniorskej úrovni prezentuje výbornými výsledkami, dvakrát po sebe sa z prvého kvalifikačného kola prebojovala až do skupiny Európskej ligy. Verím, že naši mladší dorastenci získajú ďalšie cenné skúsenosti a pobijú sa o víťazstvo na tomto prestížnom podujatí," povedal šéftréner mládeže ŠK Slovan Vladimír Gála.

Rozdelenie základných skupín:
A-skupina: ŠK Slovan Bratislava, Qabala SC, Górnik Zabrze
B-skupina: SK Slavia Praha, FK Crvena zvezda, Videoton FC

Program turnaja (všetky zápasy na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze):
sobota 18. mája:
09.15 ŠK Slovan Bratislava – Qabala SC (A)
10.30 SK Slavia Praha – FK Crvena Zvezda (B)
12.15 Górnik Zabrze – Qabala SC (A)
13.30 FK Crvena Zvezda – Videoton FC (B)
14.45 ŠK Slovan Bratislava – Górnik Zabrze (A)
16.00 SK Slavia Praha – Videoton FC (B)

nedeľa 19. mája:
9.00 zápas o 5. miesto
10.45 zápas o 3. miesto
12.30 finále
14.00 odovzdávanie cien

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia