spravy.sk spravy.sk

Rokovania o predaji Spartaka sa stupňujú, hlavný záujemca je už známy
zdroj: TASR

Rokovania o predaji Spartaka sa stupňujú, hlavný záujemca je už známy

Ligový majster z minulej sezóny a čerstvý držiteľ národného pohára FC Spartak Trnava by mal mať od nasledujúcej sezóny nového vlastníka. Potvrdil to dlhoročný mecenáš Vladimír Poór pre Hospodárske noviny.

Doterajší majiteľ stál pri klube dvadsaťpäť rokov a najväčšie úspechy sa mu podarili na záver svojho pôsobenia. So Spartakom získal ligový titul, na jeseň sa kvalifikovali až do skupinovej fázy Európskej ligy. Krátko po komunálnych voľbách sa rozhodol oznámiť koniec, klub ešte financuje a prevádzkuje v skromných podmienkach. V stredu sa však Trnave napriek tomu podarilo získať národný pohár Slovnaft Cup. „Treba poďakovať aj pánovi majiteľovi, a tým je stále pán Poór, ktorý sa v zime rozhodol v klube skončiť, no napriek tomu nám finančne pomohol do konca jarnej časti. Nebyť jeho, tak dnes tu nie sme a asi nehráme ani ligu. Vážim si ho a myslím si, že rovnako aj celá kabína. Verím, že aj keď klub predá, bude tu stále s nami. Je to lokálpatriot a veľký fanúšik Spartaka,“ poznamenal krátko po finálovom víťazstve súčasný prezident klubu Marek Ondrejka.

Podľa jeho slov rokovania ešte v tom čase neboli pred finálnymi fázami, pohárové víťazstvo a kvalifikácia do pohárovej Európy však mohli rokovania rozbehnúť. Ako najnovšie pre Hospodárske noviny potvrdil Vladimír Poór, polročné hľadanie nového majiteľa sa blíži ku koncu a rokuje o predaji so slovenskou spoločnosťou Cinemax. Tá podniká predovšetkým v oblasti prevádzkovania siete kín. Za firmou stojí rodina Drobných, pričom prevádzky má spoločnosť napríklad aj v trnavskom obchodnom centre City Arena, ktoré je priamo späté s trnavským štadiónom. „V rokovaniach sme o krok ďalej, no nie je to ešte uzatvorená téma,“ citujú HN Vladimíra Poóra s dôvetkom, že rokovania by mohli byť sfinalizované už koncom mája.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia