spravy.sk spravy.sk

Sereď si zahrá na Pasienkoch, posledné kolo v piatok a pod umelým osvetlením
zdroj: TASR

Sereď si zahrá na Pasienkoch, posledné kolo v piatok a pod umelým osvetlením

Záver Fortuna ligy sa blíži. Tá najdôležitejšia otázka je už zodpovedaná, novým majstrom sa stal bratislavský Slovan. Stále však nepoznáme kompletné zloženie našich zástupcov v pohárovej Európe, ani vypadávajúci tím.

Prvú miestenku do Európskej ligy si vďaka úspešne zvládnutému Slovnaft Cup-u vybojovala Trnava, druhá miestenka poputuje do rúk Dunajskej Stredy, ktorá je nehrozene na druhom mieste v tabuľke dlhodobej súťaže. O poslednú vstupenku do Európy sa v lige pobijú tretia Žilina a štvrtý Ružomberok.

O konečnom treťom mieste sa pokojne môže rozhodnúť až v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti, kedy Žilina privíta na svojom štadióne Ružomberok. Všetky zápasy záverečného kola sezóny sa odohrajú v piatok 24. mája s výkopom o 19.00 h. Stretnutia predposledného kola sa zasa odohrajú v sobotu 18. mája s výkopom o 17.00 h.

Ružomberok radosť po góle
Poputuje posledná miestenka do pohárovej Európy do rúk Žiline alebo Ružomberku? (foto: Rudolf Maškurica)

„Už tradične platí, že posledné dve kolá súťažného ročníka sa musia hrať v jednotnom čase. Zástupcovia fortunaligových klubov odsúhlasili na zasadnutí Prezídia ÚLK uvedené termíny. Zatiaľ nevieme povedať, ktoré zápasy prinesú televízni vysielatelia v priamom prenose. Vyberať si budú neskôr podľa aktuálneho vývoja tak, aby mohli fanúšikovia na obrazovkách sledovať tie najnapínavejšie súboje z vyvrcholenia našej ligy,“ povedal pre oficiálnu ligovú webstránku výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák.

V 9. kole nadstavbovej časti opäť dôjde ku kolízii medzi Sereďou a Nitrou, a keďže 18. mája bude hrať „doma“ v Myjave Trenčín, predstavitelia nováčika zo Serede museli hľadať inú alternatívu. Zápas proti Žiline napokon odohrajú v hlavnom meste. „Predstavitelia Serede navrhli za dejisko svojho zápasu s MŠK Žilina štadión na bratislavských Pasienkoch a Prezídium ÚLK tento návrh schválilo,“ informoval Michal Mertinyák.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia