spravy.sk spravy.sk

Borbélyho čaká premiéra na lavičke reprezentácie
zdroj: Slovenský zväz malého futbalu

Borbélyho čaká premiéra na lavičke reprezentácie

Do Galanty mieria majstri sveta a ďalšie európske tímy. Nový formát Európskej federácie malého futbalu Nations Games vyplní miesto majstrovstiev Európy. Na lavičke slovenskej reprezentácie si svoju premiéru odkrúti Laco Borbély.

Česko, Maďarsko a Veľká Británia. Pre Slovákov bude nový európsky formát aj výbornou prípravou na MS v Austrálii, ktoré sa odohrajú na jeseň. Nations Games vyplnia miesto po majstrovstvách Európy, ktoré sa odteraz budú hrať každý druhý rok. EMF Nations Games sa budú v roku 2019 odohrávať vo viacerých európskych mestách. A Galanta je jedným z nich.

Slovenskí reprezentanti v malom futbale
Slovenskí reprezentanti v malom futbale (zdroj: SZMF)

Prezident SZMF Peter Králik: „Sme radi, že sa nám podarilo priniesť toto významné európske podujatie aj na Slovensko a pomôže nám tak ešte viac zviditeľniť náš šport. Zároveň to bude skvelá príprava pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Austrálii, nakoľko odohráme tri zápasy proti naozaj kvalitným súperom.“

Do Galanty prídu majstri sveta Česi. Sekundovať im bude Maďarsko, bronzový tím z majstrovstiev Európy 2017. Doplní ich tretí tím z majstrovstiev Európy 2018, mužstvo Anglicka. Pre divákov je okrem kvalitného medzinárodného malého futbalu pripravený bohatý kultúrny program a množstvo atrakcií pre deti. Vystúpia mažoretky i talentovaní futbalisti do osem rokov. K dispozícii bude nafukovací hrad a trenažér na streľbu a silu strely, maľovanie na tvár, občerstvenie, či prezentácia miestnych vín. A k tomu všetkému cukrová vata zadarmo.

Slovenskí reprezentanti v malom futbale
Slovenskí reprezentanti v malom futbale (zdroj: SZMF)

A prečo si organizátor vybral práve Galantu? „V Galante má miestna Interliga dlhoročnú tradíciu a ľudia tu malý futbal milujú. Práve od nich prišla ešte v minulom roku požiadavka na zorganizovanie medzinárodného podujatia. A vzhľadom na to, že EMF (Európska federácia v malom futbale) práve rozbiehala nový projekt, podarilo sa nám EMF Nations Games dostať do Galanty. Galanta tak bude úplne prvé mesto v histórii, kde sa otvoria EMF Nations Games,“ uzavrel Peter Králik.

Zdroj: SZMF

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia