spravy.sk spravy.sk

Pohárové finále označené za rizikové, Trnava bude mať domácu atmosféru
zdroj: jäzva

Pohárové finále označené za rizikové, Trnava bude mať domácu atmosféru

O novom slovenskom majstrovi je už rozhodnuté, Fortuna ligu bude v Lige majstrov zastupovať bratislavský Slovan. Ďalšie tri tímy sa predstavia v Európskej lige. Okrem v lige už takmer stopercentne druhej Dunajskej Stredy aj tretí tím konečného poradia a víťaz Slovenského pohára.

Ak by Slovnaft Cup vyhrala Žilina a v lige by zároveň skončila tretia, o právo účasti v Európskej lige by sa tímy na štvrtom až siedmom mieste Fortuna ligy pobili v dodatočnom play-off. Zálusk na cennú trofej a miesto v pohárovej Európe však má i minuloročný majster FC Spartak Trnava.

„Andelom“ aktuálna ligová sezóna nevyšla podľa predstáv. Na jeseň parádne reprezentovali Slovensko v Európskej lige, no možno aj na to doplatili v domácej súťaži, v ktorej nemali dostatok síl na to, aby sa prebojovali do top šestky. Trnava je aktuálne najlepším tímom v skupine o udržanie sa, paradoxne, od vypadnutia do druhej ligy ju delí len šesť bodov. Ročník 2018/2019 si červeno-čierni môžu spríjemniť ziskom Slovnaft Cup-u. V Nitre vyzvú v stredu 1. mája o 18.00 h favorizovanú Žilinu.

Už dva dni pred zápasom bolo jasné, že pod Zoborom budú mať domáce prostredie Trnavčania. V priebehu necelých dvoch dní sa vypredalo 2700 vstupeniek, ktoré boli dostupné vo fanshope v rámci balíčka (lístok a výjazdové tričko). Ďalších približne 300 priaznivcov Trnavy bude na hlavnej tribúne.

Trnava radosť po zápase
Minuloročný majster môže v aktuálnej sezóne získať ďalšiu trofej (foto: jäzva)

Finálový duel vyhlásil Slovenský futbalový zväz (SFZ) ako organizátor za rizikový, aj preto trnavský koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera upozornil fanúšikov na dôležité organizačné pokyny. Priaznivci zo slovenského Ríma sa v Nitre stretnú už o 13-ej hodine, o tri hodiny neskôr je pripravený špeciálny pochod fanúšikov Spartaka priamo na štadión FC Nitra. Fanúšikovia musia mať na vstupenke napísané svoje meno i priezvisko a pred vstupom do sektura sa musia preukázať dokladom totožnosti. 

„Vyzývame všetkých fanúšikov, aby to neprehnali s alkoholom a v žiadnom prípade neprišli na futbal po požití veľkého množstva. Boli by sme neradi, keby, napríklad v meste, prišli o svoje suveníry. Potrebujeme od nich, aby sme všetci ťahali za jeden povraz počas celého zápasu,“ cituje Branislava Fišeru web spartak.sk. Trnavčania majú pre svojich miláčikov pripravené špeciálne finálové choreo pod taktovkou lídrov skupiny Ultras Spartak Trnava. „Nikto nebude robiť nič svojvoľne,“ dodal Fišera.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia